UKDA National League 2022/23: Match 4

Red Dragon Darts Logo

The fourth rubber of matches saw Lancashire remain top of the top division with victory away to Glamorgan. Warwickshire got over their poor start with Hampshire and Yorkshire also impressing:

Cosmo Darts Premier Division

Glamorgan 14 Lancashire 22: Glamorgan MA 5-7 Lancashire MA:Men’s ‘A’:- Hywel Manuel 2 David Evans 4, Liam Meek 4 Peter Day 1, Adam Serpell 3 Lee Shewan 4, Dan Thompson 4 Nathan Care 1, Mark Challenger 4 Gary Jackson 1, Gavin Sterio 4 Martin Barratt 3, James Richards 3 Sam Cromwell 4, Dale Hughes 2 Tom Cromwell 4, Dai Caller 1 Steve Reynolds 4, John Cook 1 David Airey 4, Keirion Carter 0 Stu Wilson 4, Sean Fisher 4 Andy Cass 0, Glamorgan MB 3-9 Lancashire MB:Men’s ‘B’:- Tim Jones 3 Martin Lomas 4, Gareth Hurton 2 Andy Chase 4, Keatan Fowler 3 Kev Garcia 4, Neil Parry 4 Lee Wilson 3, Colin Powell 0 Rob Rickwood 4, Lee O’Neill 3 Jason Longmate 4, Dan Beynon 4 Mark Roberts 3, Liam Wigley 4 James Lawson 3, Neil Lewis 3 Gary Davey 4, Bleddyn Lyons 0 Gary Jackson 4, Dai Powell 1 Michael Sexton 4, Martyn Fowler 2 Ryan Robinson 4, Glamorgan WA 4-2 Lancashire WA:Women’s ‘A’:- Eve Watson 3 Dawn Shaw 0, Nicky Biddick 3 Sue Cusick 0, Alannah Waters-Evans 0 Ally Smith 3, Sandra Quinn 3 Jenny Nuttall 2, Rhian O’Sullivan 3 Gina Jones 0, Claire Crocombe 0 Eleanor Cairns 3, Glamorgan WB 2-4 Lancashire WB: Women’s ‘B’:- Sue Hall 0 Tracey Cunningham 3, Donna Buckley 0 Ellen Fletcher 3, Michelle Jones 3 Annemarie Millership 2, Joanne Pugh 1 Doreen Fitton 3, Jenny Taylor 1 Audrey Underwood 3, Sarah Teesdale 3 Jo Dean 2.

———————————

Hampshire 27 Lincolnshire 9: Hampshire MA 10-2 Lincolnshire MA:Men’s ‘A’:- Paul Walker 4 Shane Lowe 0, Richard North 4 Kev Clark 1, Mike Symes 0 Nick Fullwell 4, Arron Monk 4 Scott Boryszczuk 2, Steve Musson 0 Kev Leadenham 4, Chas Barstow 4 Lloyd Pennell 1, Adam Lipscombe 4 James Beeton 3, Justin Bradshaw 4 Andy Houghton 2, Kev Woodward 4 Gary Blades 1, Sam Rooney 4 Tom Martin 1, Andy Jurd 4 Glenn West 1, Scott Walters 4 Michael Machin 2, Hampshire MB 8-4 Lincolnshire MB:Men’s ‘B’:- Dave Bonnett 4 Shane Passey 0, Spencer Rooney 4 Jon Bywater 1, Dan Rosher 4 Steve Giddings 2, Rob Doran 2 Danny Goddard 4, Ryan Groves 3 Darren Phillips 4, Dan Coates 4 Antony Allen 3, Graham Chalk 4 Martin Giddings 2, Bryan Laws 4 Kieran Fox 0, Sam Dyke 4 Allan Edwards 1, Richard North 2 Scott Boryszczuk 4, Andy Mitchell 2 Michael Machin 4, Lloyd Walker 4 Richard Hubbard 3, Hampshire WA 3-3 Lincolnshire WA:Women’s ‘A’:- Becca Edwards 1 Trina Gulliver 3, Sue Lowther 3 Heather Draper 0, Jo Rolls 1 Shelley Bontoft-Gash 3, Jane Monaghan 3 Mandy Smith 2, Abi Jurd 0 Paula Jacklin 3, Joanne Senior 3 Heidi Garrard 2, Hampshire WB 6-0 Lincolnshire WB:Women’s ‘B’:- Dawn Simmonds 3 Heidi Garrard 1, Susan Power 3 Dawn Armstrong 1, Karen Webber 3 Kelly Haverson 1, Pennie Lewis 3 Heather Lodge 1, Tracy North 3 Hayley Reeson 0, Abi Jurd 3 Amy Evans 0.

———————————

Humberside 23 Staffordshire 13: Humberside MA 11-1 Staffordshire MA:Men’s ‘A’:- Karl Corcoran 4 Martin Plant 1, Gavin Lewis 1 James Hughes 4, Micky Dawson 4 Shane Beckett 2, Reece Robinson 4 Callum Matthews 3, Daryn Gray 4 Dave Sumner 3, Scott Williams 4 Karl Hinks 0, Dave Ladley 4 Andy Beardmore 3, Josh Lowthorpe 4 Jim Moston 2, Trevor Carlill 4 Kev Johnson 0, Mike Atkinson 4 Steve Moss 0, Lee Parish 4 Danny Key 2, Shaun Rutter 4 Matt Carr 1, Humberside MB 9-3 Staffordshire MB:Men’s ‘B’:- Kev Richmond 4 Steven Smith 1, Paul Robinson 1 Jamie Dunsdon 4, Lee Smith 4 Karl Merchant 1, Ricky Speroni 4 Nick Walton 0, Lewis McGuigan 4 Joshua Carter 2, Matthew Green 1 Steve Bayley 4, Rich Allen 4 Darren Beesley 1, Martyn Turner 4 Andrew Richardson 1, Christian Stevenson 2 Dave Moors 4, Lee Budgen 4 Drew Tyler 1, Mark Howard 4 Trevor Carter 3, Tommy Lishman 4 Dave Richards 2, Humberside WA 2-4 Staffordshire WA:Women’s ‘A’:- Wendy Dearing 3 Michelle Colclough 2, Mel Spicer 2 Rowena Sidley 3, Kim Fuller 0 Danielle Pearce 3, Sam Lewis 3 Anne Allsop 1, Michelle Britton 2 Susan Sherratt 3, Christine Readhead 0 Sarah Cope 3, Humberside WB 1-5 Staffordshire WB:Women’s ‘B’:- Karen Helmore 3 Sarah Triner 1, Bex Waterfall 2 Julie Robinson 3, Jess Shakesby 2 Becky Bailey 3, Vikki Tasker 2 Erin Wilson 3, Nikki Turbine 2 Jenny West 3, Rachel Harrison 2 Stephanie Ryan 3.

———————————

Warwickshire 21 Dorset 15: Warwickshire MA 8-4 Dorset MA:Men’s ‘A’:- Jamie Hughes 0 Tommy Morris 4, Samuel Price 1 Scott Mitchell 4, Jack Wareing 4 Jordan Sharpe 2, Jamie Atkins 4 Dale Masterman 1, Noel Grant 4 Owen Emmett-Bowden 2, Gareth Braham 2 Dan Perry 4, Steve Hine 4 Mark Grimes 2, Mark McGeeney 4 Ricky King 1, Kevin Dowling 3 Kevin Smith 4, Nigel Heydon 4 Robbie Martin 2, Wayne Mynard 4 Rob Channing 0, Matty Washbrooke 4 Ryan Gowans 1, Warwickshire MB 5-7 Dorset MB:Men’s ‘B’:- Samuel Whittaker 4 Nigel Lamb 2, Mark Martin 3 Steve Earley 4, Mark Carter 4 Matt Goodier 0, Karl Reynolds 2 Richard Wright 4, Lee Miller 1 Richard Perry 4, Adam Hancock 4 Carl Beattie 1, Mark Strong 2 James Green 4, Noah Rose 3 Matt Yarrow 4, Scott Hope 3 Richie Gomm 4, William Naylor 4 Mark Porter 2, Dave Hill 2 Liam Blakeley 4, Martin Tonks 4 Matt Read 1, Warwickshire WA 3-3 Dorset WA:Women’s ‘A’:- Courtney Hine 3 Sally Old 2, Wendy Adams 0 Sam Kirton 3, Donna Pinch 3 Trina Perry 1, Caroline Pike 3 Julie Boggust 2, Kirsty Hinchliffe 2 Macie Woodrow 3, Marian Conway 2 Suzy Trickett 3, Warwickshire WB 5-1 Dorset WB:Women’s ‘B’:- Melanie Jones 3 Donna Mabbatt 0, Chloe McKivett-Saunders 3 Bev Scarff 1, Angela Jones 3 Lorraine Woodrow 1, Nina Bolt 3 Sarah Chick 0, Natalie Gilbert 3 Cathy Campbell 2, Denise Keyte 2 Peri Yarrow 3.

———————————

Yorkshire 24 Cornwall 12: Yorkshire MA 9-3 Cornwall MA:Men’s ‘A’:- Peter Jacques 4 Kev Dunstan 0, Jacob Gwynne 3 John Mann 4, Keith Flint 1 Carl Jeffery 4, Sam Spivey 4 Scott Cook 1, Michael Ridge 4 Robert Ruberry 0, Tony Darlow 3 Simon Rees 4, Carl Wilkinson 4 Neil Meneer 2, Alex Jacques 4 Simon Knowles 3, Trevor Burkhill 4 Mike Jones 2, Tom Sykes 4 Greg Hambly 3, Martin C Atkins 4 Matt Knowles 3, Andy Harland 4 Jez Campe 2, Yorkshire MB 8-4 Cornwall MB:Men’s ‘B’:- Graham Elvidge 4 Lee Hellings 2, Ash Taylor 4 Josh Symons 1, Danny Dutson 4 Fred Goldsmith 0, Steve Blower 4 Jamie Kay 0, Brian Hallas 4 Dennis Bryant 2, Josh Clough 4 Ryan Pooley 1, David Calvert 3 Scott Wapshott 4, James Robins 3 Aaron Rowe 4, Jim Gordon 3 Andrew Cook 4, Kieran Evans 0 Conor Bastable 4, Garry Simpson 4 Mike Pascoe 2, Jack Hill 4 Tex Thomas 2, Yorkshire WA 3-3 Cornwall WA:Women’s ‘A’:- Marie Fitton 0 Tracey Hancock 3, Emma Lockwood 3 Nikki Furse 2, Jane Hawtin 3 Jo Ann Symons 0, Sally Whiting 2 Maria O’Brien 3, Linda Porter 3 Pauline Mead 1, Sara Mortimer 0 Jacqui Champion 3, Yorkshire WB 4-2 Cornwall WB:Women’s ‘B’:- Michelle Binns 3 Emma Dow 0, Jody Hancock 3 Hannah Martyn 2, Linda Moorhouse 3 Claire Irons 2, Jayne Conboy 0 Sarah Brown 3, Ann Waslin 2 Becky Curnow 3, Lyn Horne 3 Tyrian Jesse 2.

Essex had a bye

Andy Wheeler Fisheries Championship Division

Cleveland 18 West Midlands 18:Cleveland MA 5-7 West Midlands MA:Men’s ‘A’:- Lewis Whitehead 4 Michael Baker 2, Dave Hunter 4 Gavin Baker 3, Chris Sheraton 2 Ian Jones 4, Rob Grundy 4 Dean Simmons-Fullwood 2, Barry Davies 0 Richard Platt 4, John Watson 1 Darren Williams 4, Geoffrey Burdon 4 Ash Khayat 0, Kevin Naunton 4 Kevin Bambrick 0, Ray Hutchinson 1 Rob Thompson 4, Mark Muckian 2 Ben Johnson 4, Paul Allen 0 Owen Maiden 4, Brian Henderson 3 Shaun Carroll 4, Cleveland MB 3-9 West Midlands MB:Men’s ‘B’:- Mick Costello 1 Ryan Locker 4, Liam Green-Sherlock 2 Chris Stanley 4, Jake Harland 1 Glen McGrandle 4, Adam Cope 2 Paul Price 4, Graham Palmer 2 Jack Aldridge 4, Jamie Owens 3 Ryan O’Connor 4, John Purdy 4 Luke Griffiths 0, David Coverdale 4 Adam Teasdale 2, Martin Bulman 2 Kieran O’Mahoney 4, Cameron Nicholson 4 Karl Hughes 1, Garath Hayes 3 Alex Simmons 4, Steven Wilkinson 2 Ian Stanton 4, Cleveland WA 5-1 West Midlands WA:Women’s ‘A’:- Ann Marie Potts 3 Claire Hobbs 0, Amy Thomas 3 Tara Simmons-Fullwood 2, Sam Dixon 3 Jodie Rowlands 2, Carla Boyes 3 Katherine Jenkins 1, Claire Stamper 3 Gemma Barrett 0, Frances Elwick 2 Jacqueline Maiden 3, Cleveland WB 5-1 West Midlands WB:Women’s ‘B’:- Dawn Winn 3 Debbie Davies 0, Vanessa Dickinson 3 Sarah Maybury 0, Shirley Witten 3 Crysta Wilcox 2, Leanne Witten 3 Jodie Rowlands 2, Jessica Fredericks 2 Shellbie Simmons 3, Mia Simmonds 3 Jacqueline Simmons 0.

———————————

Hertfordshire 19 Northamptonshire 17:Hertfordshire MA 5-7 Northamptonshire MA:Men’s ‘A’:- Jarred Cole 3 Paul Shepherd 4, Lee Barrow 0 Liam Fox 4, Daniel Whitehead 3 Luke Smith 4, Tommy Aken 2 Chris Shipley 4, Daniel Varney 4 Duane Small 1, Luke Arber 2 Coby Swanson 4, Rex Cole 0 Ricky Evans 4, Jack Pledger 4 Darren Williamson 0, Dan Wood 2 Ben Goodger 4, George Killington 4 Leigh Peters 0, Joe Croft 4 Robbie Commerford 2, Stuart Bennett 4 Phil Coward 3, Hertfordshire MB 7-5 Northamptonshire MB:Men’s ‘B’:- Darren Collins 0 Josh Richardson 4, Shane Smith 4 Aaron Castanette 1, Ian Clarkson 4 Rob Dell 0, Liam Saxon 4 Alex Dilley 1, Ricky Caves 1 Robbie Commerford 4, Stuart Bennett 4 Kyran Johnson 2, Kieran Brignell 4 Jay Hewitt 3, Ashley Smith 4 Jason Lovell 3, Paul Squirrell 3 Simon Almey 4, Matthew Creed 2 Stuart Gilmour 4, Dean Holtby 2 Chris Jones 4, Ashley Scott 4 Michael Feasey 2, Hertfordshire WA 3-3 Northamptonshire WA:Women’s ‘A’:- Grace Ferridge 3 Jo Johnson 0, Debbie Jones 3 Amy Chappell 1, Kerry O’Connor 1 Carrie Wright 3, Kerry King 3 Rebecca Barrow 0, Rachel Egleton 2 Angela Barrow 3, Louise Pearson 0 Rebecca Rose 3, Hertfordshire WB 4-2 Northamptonshire WB:Women’s ‘B’:- Kerry King 3 Nicola Coleman 1, Stacey Aylesbury 0 Jackie White 3, Laura Camp 1 Ellie Moore 3, Vicky Rannow 3 Lexi Jayne Rooksby 0, Kirsty Bond 3 Faye Mason 0, Jo Kitchen 3 Taylor Johnson 0.

———————————

Kent 15 Cheshire 21:Kent MA 6-6 Cheshire MA:Men’s ‘A’:- Craig Connor 3 Darren Downey 4, Carl Wilson 0 Stuart Kellett 4, Nigel Payne 2 Anthony Conroy 4, Peter Mitchell 4 Joe Rowland 0, James Davison 3 Keith Croxford 4, Keith Montgomery 4 Andrew Green 0, Kevin Reid 0 Perry Davenport 4, Steve Stacey 3 Mal Barrow 4, Peter Allen 4 Colin Smith 2, Mike Brett 4 Craig Simpson 0, David Saint 4 Karl Windisch 2, Dean Owen 4 Matthew Shaw 1, Kent MB 4-8 Cheshire MB:Men’s ‘B’:- Ben Webster 4 Scott Grady 3, Phill Gibson 3 Colin Lewis 4, Scott Artiss 4 Rob Williams 3, Tony Selby 2 Aaron Russell 4, Trevor Thompson 2 Carl Woodward 4, David Heath 4 Darren Shone 3, Jake White 3 Shaun Walshe 4, Scott Lackford 1 Peter Atkinson 4, Jordan Blackwell 2 Stuart Kellett 4, Michael Artiss 2 Karl Whitfield 4, Richard Elms 0 Paul Goodwin 4, Lewis Venes 4 Jeff Fisher 3, Kent WA 5-1 Cheshire WA:Women’s ‘A’:- Jackie Holman 3 Julie Whitehouse 1, Julie Handley 3 Lyn Marsden 0, Kelly Westlake 3 Vicky Martin 1, Nette Ralph 3 Ros Hemmings 1, Kayley Oliver 3 Kirstie Corbett 1, Emma Martin 2 Vicky Pruim 3, Kent WB 0-6 Cheshire WB:Women’s ‘B’:- Violet Wood 0 Tracey Heeps 3, Jess Shilling 2 Bev Martin 3, Rebecca Garrett 2 Sarah Goodwin 3, Lisa Dunford 1 Liz Humphries 3, Samantha Venes 2 Andrea Davis 3, Rosie Artiss 1 Theresa Cooper 3.

———————————

Sussex 14 London 22:Sussex MA 6-6 London MA:Men’s ‘A’:- Cavan Phillips 2 Lee Cocks 4, Rod Hawkins 4 Christopher Holt 3, Tavis Dudeney 3 Wayne Brown 4, Connor Levett 4 Nigel Fisher 2, Lewis Gurney 4 Graham Rackstraw 0, Tim Pierce 4 Matt Wood 3, Jim Withers 4 David Wawrzewski 2, Joe Davis 2 Tommy Sanwell 4, Darren Barton 3 Nick Cocks 4, Mick Rodgers 2 Peter Gallacher 4, Alex Gurr 2 Bhav Patel 4, Ben Payne 4 Craig Watkins 1, Sussex MB 5-7 London MB:Men’s ‘B’:- Lee O’Donovan 3 Clive Barden 4, Darren Chapman 4 Ray Tutin 1, Dan Bradford 4 Tom Riding 1, Char Hymers 3 Jamie Tilley 4, Harry Jackson 4 Geoff Mortimer 3, Jim Lovelidge 0 Gene Hill 4, Lee Ashton 2 Dean Buckland 4, Harvey Tazewell 4 Ben West 3, Lee Bryant 4 Ben Cheeseman 3, Graham Harris 3 Alan Reeves 4, Robert Metcalf 0 John Walters 4, Paul Eves 2 Shane O’Connor 4, Sussex WA 0-6 London WA:Women’s ‘A’:- Ellie Williams 0 Debs Watling 3, Julia Saldanha 0 Tammy Mackenzie 3, Lisa Withers 0 Joanne Deamer 3, Kelly Ryan 2 Mandy Solomons 3, Ashleigh Turner 0 Felicia Blay 3, Emma Wapshott 0 Lauren Bloomfield 3, Sussex WB 3-3 London WB:Women’s ‘B’:- Ella Williams 1 Lauren Burgess 3, Donna Rainsley 3 Emma Little 1, Teresa O’Riordan 0 Carly Townsend 3, Denise Peake 3 Luci Cunningham 2, Elaine Chapman 3 Lynne Biondini 0, Kayleigh Durell 1 Nikki Patten 3.

Oxfordshire had a bye

Cambridgeshire vs Derbyshire :    To be rearranged

L-Style Division One

Berkshire 22 Gwynedd 14:Berkshire MA 7-5 Gwynedd MA:Men’s ‘A’:- James Wiggins 1 Gwyn AP Tomos 4, Archie Self 4 Deian Roberts 1, Stephen Wood 4 Dylan Williams 2, Paul Self 4 Noel Coward 1, Simon Purvey 3 Don Robertson 4, Nathan Money 0 David Davies 4, Paul Holloway 3 Stuart Butler 4, Alex Ball 4 Ian Walters 1, Jordan Rawlings 4 Kelvin Ducklin 1, Paul Hogan 4 Kev Bisp 1, Paul Snowsill 2 Scott Bannerman 4, Joe Lacey 4 Carwyn Williams 0, Berkshire MB 7-5 Gwynedd MB:Men’s ‘B’:- Steve Watts 2 Alwyn Thomas 3, Richard Stride 3 Shaun Rango Morgan 0, Ashley Upson 0 Gwyn AP Tomos 3, Jesse Goddard 3 Alan Highes 0, Ryan Newton 3 Carwyn Williams 0, Dean Lockyer 2 Simon Thomas 3, Doug Harwood 0 Scott Bannerman 3, Callum Dorward 3 Mike Simpson 0, Anthony Dean 3 Danny Butler 1, James Shaw 1 Andrew Ellis 3, Karl Williams 3 Adrian Jones 1, Andy Sturton 3 Mark Cartwright Harper 0, Berkshire WA 4-2 Gwynedd WA:Women’s ‘A’:- Debbie Shadwell 3 Shereen Downs 0, Kirsty Chubb 1 Lisa Hughes 3, Amy Smith 3 Jacky Blanks 2, Carole Holroyd 0 Susan Davies 3, Kelly Ellis 3 Emily Mitchell 0, Sophie Self 3 Gaynor Williams 0, Berkshire WB 4-2 Gwynedd WA:Women’s ‘B’:- Nipaporn Smith 3 Mandy Williams 1, Rebecca Ellis 0 Lynda Roberts 3, Vanessa O’Connell 0 Emily Mitchell 3, Tania Burdett 3 Sharon Mitchell 0, Ally Judge 3 Bethan Roberts 0, Chris Ruffell 3 Emma Pearce 2.

———————————

Gwent 21 Buckinghamshire 15:Gwent MA 10-2 Buckinghamshire MA:Men’s ‘A’:- Paul Higgins 3 James Tyas 4, Sam Cankett 4 Leo Beechey 1, Peter Johns 4 Darren Fyffe 2, Conor Hopkins 4 Steve Reed 2, Matthew Kay 4 Mark Boardman 1, Harry Williams 4 John Ayris 2, Ray Hardwick 3 Glen Young 4, Mike Fleet 4 Mat Caste 3, Mark Blancford 4 Chris Freshwater 3, Dan Morris 4 Steve McLoed 2, Gethin Bennett 4 Liam Maughan 0, Nick Kenny 4 Nigel Beavan 0, Gwent MB 5-7 Buckinghamshire MB:Men’s ‘B’:- Bryan Cook 0 Clive Wilford 3, Stephen Challenger 1 Nigel Bevan 3, Alec Small 3 Karl Deacon 0, Dewi Beynon 3 Stuart Robinson 2, Nico Ruiz-Roynon 3 Paul Stefanovic 2, Marcus Hawkins 0 Ellis Bryans 3, Marcus Jones 2 Jack Arnold 3, David Skinner 2 George Grinstead 3, Rhys Jenkins 3 James Fagg 2, Geraint Harbon 2 Steve Vaughn 3, Angelo Lao 3 Colin Singleton 2, Vince Short 1 Leo Beechey 3, Gwent WA 2-4 Buckinghamshire WA: Women’s ‘A’:- Yazmine Ruck-Harvard 2 Anne Wakefield 3, Tracey Hickey 2 Kirsty Gibbs 3, Shannon Chappell 0 Barbara Legge 3, Ceri Stephens 1 Dawn Seaman 3, Jade Hickey 3 Lisa Webb 0, Abbie Brewster 3 Gina Freshwater 0, Gwent WB 4-2 Buckinghamshire WB:Women’s ‘B’:- Cheryl Jones 3 Lesley Gibbs 1, Hayley Mathews 0 Kirsty Gibbs 3, Natalie Pyatt 3 Hannah Kirby 0, Jackie Norman 2 Jane Sobey 3, Yazmine Ruck- Havard 3 Alex Dorney 1, Melissa Williams 3 Janet Weedon 2.

———————————

Merseyside 18 Black Country 18:Merseyside MA 5-7 The Black Country MA:Men’s ‘A’:- Terry Roach 2 Dan Nicholls 4, Dan Nuttie 2 Jamie Rollinson 4, Kevin Lloyd 4 Rob Smith 0, Lee Palfreyman 4 Dan Homer 1, Dave Harnick 4 George Willetts 2, Joseph Palfreyman 4 Mark Jones 3, John Prescott 0 Martin Price 4, Tom Lockyer 3 Rich Bowen 4, Dave Richards 3 Trev Brennan 4, Mike Addison 3 Shane Price 4, Robbie Gorst 3 Paul Wells 4, Patrick Williams 4 Tom Bissell 0, Merseyside MB 6-6 The Black Country MB:Men’s ‘B’:- Barry Bowes 2 Mark Rollinson 3, Phil Lloyd 1 Gareth Johnston 3, Peter Robins 1 Ian Townsend 3, Steve Gow 3 Connor Whitehouse 2, Tony Brown 3 Wayne Hobday 1, John Brammeld 3 Mark Jones 1, Clive Rule 3 Al Smith 1, Philip Bennett 1 Alan Hickinbottom 3, Alan Magee 1 Sam Bissell 3, Ben Jones 3 Luke Wildman 0, Paul Smith 1 John Green 3, Chris Long 3 Shane Sheridan 0, Merseyside WA 4-2 The Black Country WA:Women’s ‘A’:- Viv Cullimore 3 Maxine Prosser 2, Vicki Lloyd 3 Heather Wright 0, Tracy Morrison 1 Chez Allcock 3, Jane Robson 3 Tammy Chance 1, Emma Barlow 2 Sarah-Jane Parker 3, Janet Hardman 3 Grace Angell 0, Merseyside WB 3-3 The Black Country WB:Women’s ‘B’:- Lynn Anderson 3 Natalie Hulson 2, Sandra Rule 3 Lacey Hughes 2, Adele Mulligan 2 Doreen Hunt 3, Julie Whelan 3 Angie Carroll 2, Gill Jones 1 Abbey Hunt 3, Janet Sorrell 0 Grace Angell 3.

———————————

Suffolk 27 Somerset 9:Suffolk MA 12-0 Somerset MA:Men’s ‘A’:- Gary Butcher 4 Michael Fenton 1, Andrew Craine 4 Tony Snook 1, Kevin Leathers 4 Mike Harper 1, Ian Randles 4 Lee Frampton 2, Ryan Meikle 4 Dave Williams 2, David Ballard-Flatt 4 Steve Werrett 3, Jason Elvin 4 Chris Turner 0, Nathan Potter 4 Jason Woodyard 0, Wayne Bugby 4 Kieran Spurdle 2, Rob Warman 4 Sean Nichol 1, Curtis Hammond 4 Kevin Hardy 2, Ben Poulton 4 Mervyn Adams 3, Suffolk MB 10-2 Somerset MB:Men’s ‘B’:- Andy Meikle 3 Michael Church 1, Adam Howard 0 Adrian Wood 3, Ashley Coleman 3 Jason Woodyard 1, Paul Woods 3 Darren Herbert 2, Dan Brown 3 Russell Lippett 2, Aaron Hammond 2 Steve Werrett 3, Martyn Moore 3 Rob Lovell 0, Paul Williams 3 Lee Gregory 0, Jordan Gissing 3 Carl Galeitzke 1, Jason Stalker 3 Peter Messer 0, Ash Ling 3 Dean Baker 1, Stewart Thompson 3 Ashley Obern 2, Suffolk WA 1-5 Somerset WA:Women’s ‘A’:- Stephanie Potter 2 Tracey Stiling 3, Nadine Leathers 1 Karen Littler 3, Lauryn Salter 2 Kay Bisset 3, Jo Locke 3 Kate Hulme 0, Chrissie Meikle 0 Sally Smith 3, Carly Chenery 1 Becky Taylor 3, Suffolk WB 4-2 Somerset WB: Women’s ‘B’:- Leanna Hadfield 3 Samantha Werrett 2, Angela Burton 1 Maz Bisset 3, Leesa Woollard 2 Sophia Smith 3, Nicky Bradley 3 Laura Phillips 0, Nicky Doidge 3 Lea Ford 2, Ruby Grey 3 Shelley Blackman 1.

———————————

Tyne and Wear 18 Devon 18:Tyne & Wear MA 9-3 Devon MA:Men’s ‘A’:- Kevin Hughes 3 Andy Hitchman 4, James Forster 4 Tex Pearce 3, Eddie Ashman 4 Mark Shears 1, John Kippen jnr 4 Mark Vellacott 2, Raymond Marshall 1 Mike Pearce 4, Chris Vaughan 4 Daniel Case 0, David White 3 Dave Lake 4, David Stokell 4 Darren Tilley 1, Daniel Mock 4 Ben Chamberlain 2, Andrew Heath 4 Kieran Joy 0, Jack Howarth 4 Jack Walker 1, Lewis Mayes 4 Steve Boyce 1, Tyne & Wear MB 5-7 Devon MB:Men’s ‘B’:- Mal Robertson 2 Daniel Brazier 3, Dean Kippen 3 Glen Ireland 2, Connor Cooper 3 Lee Clark 0, Lee Rump 2 Danny Belsten 3, Karl Hanratty 3 Ian Loveridge 1, Reiss Markley 1 Simon Washington 3, Mark Smith 1 Macauley Campbell 3, Ian Thoms 1 Mike Beard 3, Steven Mallams 3 Dave Matthews 2, Pete Kenny 2 Shane House 3, Mark Wright 2 Mark Turner 3, Graham Dennison 3 Chris Turnbull 2, Tyne & Wear WA 3-3 Devon WA:Women’s ‘A’:- Tracey Curry 0 Nicole Goyne 3, Angie Mann 0 Kelly Gabriel 3, Angela Kirkwood 3 Anna Pearce 0, Caroline Dorothy 3 Rhea Winsor 1, Marie Seago 0 Tracy Ware 3, Maureen Purvis 3 Karen Matthews 1, Tyne & Wear WB 1-5 Devon WB:Women’s ‘B’:- Toni Straughan 0 Hayley Brant 3, Angie Moody 0 Alison Gabriel-Wotton 3, Florence Kippen 0 Rhea Winsor 3, Karen Docherty 2 Annette Lord 3, Pat Coulson 0 Katie Miller 3, Christine Duncan 3 Jodie Hawton 1.

Leicestershire had a bye   

Division Two

Clwyd 24 County Durham 12:Clwyd MA 7-5 County Durham MA:Men’s ‘A’:- Jon Darlington 4 Chris Dominey 1, Josh Robinson 0 Gary Miller 4, Steve Probert 3 Matthew Hodgson 4, Rob Lawrence 4 Paddy Lenagh 0, Mark Leach 3 Andy Allaker 4, Steven Ellson 4 Chris Kitch 1, Shaun Thompson 4 Dean Scott 2, Andy Alker 4 Gerry Hall 2, Luke Smith 3 Stephen Annan 4, Phil Hughes 2 Michael Gladstone 4, Adam Paxton 4 Paul Johnson 0, Cole Davey 4 Jack Bell 3, Clwyd MB 8-4 County Durham MB:Men’s ‘B’:- Paul Crimes 3 Ian Adamson 1, Paul Alley 3 Shaun Musgrave 1, Bradley Roberts 3 Paul Berriman 2, Dave Roberts 1 Leo Middleton 3, Daniel Stapleton 2 Eddie Brown 3, Ben Walley 3 Paul Welsh 2, James Evans 3 Carl Redden 2, Chris Moore 3 Gary Turnbull 1, Derek Williams 3 Michael Walker 0, Bryan Moran 1 Paul Dinning 3, Phil Jones 2 Graham Robertson 3, Noel Bagby 3 James McClurg 1, Clwyd WA 5-1 County Durham WA:Women’s ‘A’:- Leanne Topper 3 Linda Hindmarch 2, Nia Price 2 Margaret Stewart 3, Rachel Kingdon 3 Suzanne Nixon 0, Nat Davey 3 Clare Stewart 1, Judith Williams 3 Jennifer Summerson 2, Bethan Jones 3 Laura Patton 2, Clwyd WB 4-2 County Durham WB: Women’s ‘B’:- Izzy Thomas 3 Sandra Cairns 0, Hayley Street 3 Melissa Sams 1, Jackie Brighton 3 Lauren Stokoe 0, Abby Hamilton 2 Suzanne Nixon 3, Rachael Simpson 0 Clare Stewart 3, Del Stapley 3 Fran Jones 1.

———————————

Middlesex 22 Surrey 14:Middlesex MA 9-3 Surrey MA:Men’s ‘A’:- Allen Bond 3 Nick Ellis 4, Cam Crabtree 4 Steve Lovett 1, John Scott 4 George Munt 2, Ian Bartlett 4 Nigel Prior 2, Josh Hook 4 Peter Noel 2, Martin Lukeman 4 Darren Bryant 1, Pat Gleghorn 4 Neville Wright 3, Scott Robertson 4 Tyler Radlett 3, Matty Finch 1 Darryl Pilgrim 4, Chris Everley 2 Jack Savage 4, George Wilkinson 4 Matt Carter 2, Joshua Burksfield 4 Gary Creamer 1, Middlesex MB 7-5 Surrey MB:Men’s ‘B’:- Chris Grannell 3 Paul Tudor 1, Steve Dettmer 2 Paul Secular 3, Tom Dallender 0 Jason Kelly 3, Tim Green 3 Richard Cox 0, Jason Neville 3 Gary Davies 1, Harvey Wilkinson 1 Gary Trodd 3, Brian Green 3 Jack Brownsmead 2, James Smith 3 Tony Hammond 2, Andy Turnbull 0 Tyler Radlett 3, Brandonn Pearson 3 Harrison Firmager 0, Rich Ive 3 Andy Bridgman 1, Owen Carr 0 Kirk De Ruyter 3, Middlesex WA 3-3 Surrey WA:Women’s ‘A’:- Margaret Sutton 2 Tania Cox 3, Vickie Kiely 1 Lisa Jane Munt 3, Leanne Palmer 3 Ashley Smith 2, Lisa Brosnan 3 Marie Barthrop 1, Sindy Stiles 1 Eloise Milburn 3, Michele Copas 3 Vikki Norman 1, Middlesex WB 3-3 Surrey WB:Women’s ‘B’:- Hayleigh Shaw 0 Teri Walker 3, Louise Grannell 3 Mandy Pawley 2, Marlene Pope 3 Viv Fowlie 2, Tirion Vickery 3 Nicola McGuire 0, Coreen Loffler 1 Karen Carder 3, Jenny Sallans 1 Sharon McMahon 3.

———————————

Norfolk 19 Nottinghamshire 17:Norfolk MA 4-8 Nottinghamshire MA:Men’s ‘A’:- Gary Knott 1 Pete McConville 4, Darren Youngs 3 Chris Scott 4, David Wilson 4 Andy Russell 3, Kevin Rudling 4 Mark Wilson 2, Dave Olley 4 Wes Deane 1, James Cole 3 James Hewitt 4, Olly King 3 Richard Cooper 4, Craig Venman 0 Charlie Stocks 4, Robbie Ellis-Brown 2 Karl Askew 4, Vinny Mudd 0 Tom Allies 4, Richard Stoddart 1 Jack Kerr 4, Darren Brown 4 Paul Harvey 1, Norfolk MB 8-4 Nottinghamshire MB:Men’s ‘B’:- Alfie Thompson 3 Aaron Gormley 1, James Preston 1 Richard Bloomfield 3, Ricky Mileham 1 Rob Stansbury 3, Lewis Winter 1 Andy Russell 3, Evan Wilson 3 Micky Stocks 1, James Goldsmith 3 Mickie Pitchford 0, Chris Earll 3 Lewis Spacey 2, Will Abbs 3 Jay Needham 1, Brian Goffart 3 Steve Johnson 2, Pete Watson 1 Aaron Needham 3, Tony Chapman 3 Damion Beardsley 2, Tyler Thorpe 3 Rob Flinders 2, Norfolk WA 5-1 Nottinghamshire WA:Women’s ‘A’:- Mandy Gray 3 Julie Pitchford 0, Roz Bulmer 3 Helen Harvey 0, Gemma Reynolds 3 Kaylea Riley 0, Elaine Blackett 3 Hayley Underwood 2, Julia Virgoe 3 Sarah Brent 0, Lynsey Childs 2 Holly Meadwell 3, Norfolk WB 2-4 Nottinghamshire WB:Women’s ‘B’:- Sandra Page 1 Maggie Bamford 3, Teresa Felgate 3 Jenny White 0, Nikki Goldsmith 3 Nicola Wing 0, Nicole Ellard 2 Rebecca Collins 3, Sue Brittain 1 Ronnie Johnson 3, Ella Tovell 1 Julie Wilson 3.

———————————

West of England 16 Wiltshire 20:West of England MA 5-7 Wiltshire MA:Men’s ‘A’:- Lee Harris 4 Juan Hopkins 1, Martyn Lansdown 0 Ashley Chapman 4, Gary Grimmitt 1 Ashley Melvin 4, Jamie Harvey 1 Mitchell McCarthy 4, Jimmy Bristow 4 Gary Court 2, Marcus Knapman 0 Chris Bailey 4, Andy White 1 Ashley McKeever 4, Simon Lloyd 1 Connor Hughes 4, Matt Jackson 4 Eddie Tott 2, Rob Moore 1 Josh McCarthy 4, Tony Smith 4 Jayden Betteridge 2, Mike Davis 4 Cameron Lee 3, West of England MB 5-7 Wiltshire MB:Men’s ‘B’:- Nick English 2 Dan Sturgess 3, Wayne Allen 3 Peter Keen 0, Mike Knapman 0 Daniel Humphries 3, Dan Raby 2 Andy Harvey 3, Harry Robinson 1 Ian Greenway 3, Josh Maddocks 0 Stuart Clarke 3, Jack MacKenzie 3 Ryan Greenway 2, Josh Allen 2 Harry Osborn 3, Jon Taylor 3 Richard Smith 1, Nathan Fieldhouse 2 Keith Bedding 3, Mark Rose 3 Lee Newman 2, Clive Strong 3 Kalam Titcombe 2, West of England WA 2-4 Wiltshire WA:Women’s ‘A’:- Sheridan Chapman 0 Kerry Hale 3, Emma Bowles 3 Jill Little 0, Karen Brown 3 Joanna Hooke 0, Abbie Chappell 2 Kacey-Jayde Witcher 3, Gail Dent 2 Dani Kearns 3, Sam Lloyd 0 Tina Rowlands 3, West of England WB 4-2 Wiltshire WB:Women’s ‘B’:- Becky Knapman 3 Anna Hughes 2, Mev Kelly 3 Sue Lane 2, Jayne Fitzgerald 3 Debbie Hughes 1, Emma Smythe 0 April Polden 3, Danielle Whitehead 0 Erica Hartnett 3, Lou Ballantyne 3 Cat Mackie 2.

———————————

Worcestershire 20 Salopian 16:Worcestershire MA 6-6 Salopian MA:Men’s ‘A’:- Ian Mackenzie 3 Matt Elsey 4, Tom Garfield 2 Mark Crutchley 4, Nick Evans 4 Ben Bevan 2, Ant Butler 4 Terry Nash 3, Lee Furneaux 3 Jamie Kynaston 4, Jakob Webster 2 Jon Mansell 4, Phil Whitlock 4 Ben Morgan 3, Luke Smith 4 Paul Rowley 0, Richard Hosey 3 Gary Crowther 4, Terence Webster 4 Ash Hilditch 2, Elliott Hancox 1 Eddie Price 4, George Connolly 4 John Roberts 1, Worcestershire MB 7-5 Salopian MB:Men’s ‘B’:- Jack Higgins 3 Rob Trumper 1, Paul Wallace 3 Shaun Pryce 0, Andy Pullen 2 Jacob Perrins 3, James Woodhouse 3 Glyn Thomas 1, Paul Bailey 3 Eddie Austin 2, Jack Harrison 1 Rowan Price 3, Chris Jennings 2 Jason Davies 3, Dave Honey 1 James Mansell 3, Ian Oliver 3 Dean Rogers 0, Peter Wright 2 Steven Ritchie 3, Mark Smith 3 Jay Adams 1, Phil Rooney 3 Ian Evans 2, Worcestershire WA 3-3 Salopian WA:Women’s ‘A’:- Sophie Hadley 1 Tracey Dean 3, Jenny Shail 3 Emma Tapp 2, Zoe Jones 3 Evonne Taylor 1, Mandy Morgan 1 Sarah Roberts 3, Claire Dicken 2 Steph Clarke 3, Jenny Jones 3 Kate Titley 1, Worcestershire WB 4-2 Salopian WB:Women’s ‘B’:- Maggie Deakin 3 Rachael Mooney 1, Lynne Arnold 3 Chloe Ames 2, Jackie Mackenzie 3 Julie Griffiths 1, Steph Konya 2 Sue Lane 3, Chloe Luscott 3 Claire Boyle 0, Kim Jones 2 Hayley McGuinness 3.

———————————

Division Three

Bedfordshire 15 Shropshire 21:Bedfordshire MA 8-4 Shropshire MA:Men’s ‘A’:- Gareth Murray 4 Sam Aitkens 3, Philip Price 3 Rob Pierce 4, Steve Richardson 4 Steve Lynch 2, Trevor Ellacott 1 Andrew Jervis 4, Luke Ely 3 Andy Vellender 4, Chris Dilley 4 Reece Cook-Lucas 2, Paddy Clowery 4 Phil Clarke 2, Dara Curran 4 Jon Blakemore 0, Wayne Bloomfield 4 Josh Pickett 3, Paul Hale 4 Brian Hickman 1, Paul Bailey 4 Richard Parker 2, Barry Davies 1 Chris Fox 4, Bedfordshire MB 5-7 Shropshire MB:Men’s ‘B’:- Ryan Tharby 3 Chris Evans 2, Pete Brown 3 Clark Cook 2, Lee Jones 2 Andre Knox 3, Paul Smith 1 Kevin Harris 3, Troy Beavis 2 Dave Lucas 3, Oli Ellis 2 Stewart Pryce 3, Brian Reed 3 Brett Cooper 1, Micky Reed 1 Anthony Whitehouse 3, Keith Hill 1 Paul Harrison 3, Ben Hazel 3 John Simms 1, Pete Dilley 1 Rob Pitt 3, Joel Salerno 3 Adam Thackray 1, Bedfordshire WA 1-5 Shropshire WA:Women’s ‘A’:- Helen Styles 0 Sophie Ward 3, Donna Hutt 1 Nicola Ball 3, Jenny Bozier 3 Marie Riggs 0, Fran Bent 1 Sarah Williams 3, Shirley Williams 0 Dianne Newton 3, Maria Perrin 1 Jenna-Louise Ball 3, Bedfordshire WB 1-5 Shropshire WB:Women’s ‘B’:- Tammy Fenna 3 Trish Ball 0, Jo Dilley 2 Jo Meachin 3, Sally Green 2 Kelly Millington 3, Irene Maddy 0 Michele Pritchard 3, Netty Hockley 0 Kirstie Millington 3, Lol Tester 1 Sandra Beardsmore 3.

———————————

Breconshire  Pembrokeshire:Breconshire MA 8-4 Pembrokeshire MA:Men’s ‘A’:- Zak Turner 4 Peter Wilcox 2, Stuart Hossack 4 Joseph Lewis 1, Ben Watkins 0 Kieran Harris 4, Nathan Burdett 0 Llew Bevan 4, Rob Comben 4 Chris Webber 3, Mark Layton 4 Steve Smith 1, Ian Evans 4 Giles Hilton 1, Zac Griffiths 4 Paul Babb 1, Stuart Owens 4 Declan Coles 0, Wayne Glover 3 Daniel Castle 4, Simon Farley 0 Marshal James 4, Richard Langlois 4 Steve Young 1, Breconshire MB 9-3 Pembrokeshire MB:Men’s ‘B’:- Lee Randall 3 Roger James 2, Owen Davies 3 Joseph Lewis 2, Gareth Pugh 1 Kelvin O’Keefe 3, John Donaghey 2 Steve Alker 3, John Brandon 3 Craig Oag 2, Jordan Salmon 3 Rhys Webber 2, Jason Parnell 0 Stu Davies 3, Will Prosser 3 Taz Halliday 1, Ben Mathias 3 Tom Blair 0, Darren Evans 3 Celt Williams 0, Chris Carey 3 Dan Alker 0, Phillip Evans 3 Ben Farr 0, Breconshire WA 3-3 Pembrokeshire WA:Women’s ‘A’:- Chris Sheen 3 Nevita McConalogue 0, Kaye Hales 3 Tracey Hawkins-Greene 0, Stacy Barnes 1 Jess Rees 3, Joy Toghill 0 Tina Phillips 3, Natalie Evans 3 Tracy Hopton 1, Sharon Hill 0 Angharad Bessant 3, Breconshire WB 3-3 Pembrokeshire WB:Women’s ‘B’:- Helen Bitten 3 Elaine Edwards-Babb 1, Dawn Brandon 1 Ffion Davies 3, Lynne Layton 1 Natalie Alker 3, Carol Bufton 3 Sophie Davies 0, Louisa Fox 3 Kayleigh Jones 0, Emma Richards 1 Caroline Wilcox 3.

———————————

Isle of Wight 10 Gloucestershire 26:Isle Of Wight MA 5-7 Gloucestershire MA:Men’s ‘A’:- Gordy Crews 4 Sam Brough 1, Jim Stevens 2 Matthew Kerry 4, Phil Burt 4 Keith Lawrence 0, Jason Waite 1 Shaun Hughes 4, Paul Thomas 1 Andy Morse 4, Jason Collins 4 Anthony Coolman 0, Mark Whates 1 Rich Bambridge 4, Lee Marsh 4 Andy Hammond 0, Pete Collins 4 Mark Johncock 1, Graeme Dutton 1 Mark Wellington 4, Darren Andrews 0 Kieran Smith 4, Mark Stoker 2 Rhys Jackson 4, Isle Of Wight MB 3-9 Gloucestershire MB:Men’s ‘B’:- Darren Galley 0 Nathan Merideth 3, Leo Hall 1 Darrel Williams 3, Greg Hailes 1 Ian Beasley 3, Phil Burt 0 Steve Easton 3, Mark Edwards 2 Rob Long 3, Chris Hebberd 0 Pete Smith 3, Mark Stoker 3 Mark Turley 0, Simon Newland 0 Leslie Higgs 3, Darren Hawken 3 Connor Rennebach 2, Stephen McConway 1 Clint Keyse 3, Dan Inman 0 John King 3, Dale Grove 3 Ian Higgs 2, Isle Of Wight WA 1-5 Gloucestershire WA:Women’s ‘A’:- Brenda Dyer 2 Carol Smith 3, Fiona Pickin 0 Elaine Powell 3, Dawn Edwards 3 Hannah Smith 2, Lyn Marshall 1 Jane Price 3, Hayley Hailes 2 Kirsty Dixon 3, Angie Cotton 0 Christine Marsh 3, Isle Of Wight WB 1-5 Gloucestershire WB:Women’s ‘B’:- Hope Webster 2 Vicky Parmley 3, Georgia Davison 1 Sharon Nyland 3, Anne Grisedale 3 Jacky Hartley 1, Nicola Emery 0 Heather Grindle 3, Maddie Coe 0 Suzie Slatter 3, Hannah Langridge 1 Jenni Bridgens 3.

———————————

Montgomery and Radnor 9 Cumbria 27:Montgomery & Radnor MA 4-8 Cumbria MA:Men’s ‘A’:- Paul Price 1 Michael Adams 4, Phil Austin 1 Mike Crawshaw 4, Mitch Butler 4 Mike Sowerby 3, John Offa 2 Neil Linford 4, Tony Burton 4 Dan Vallance 1, Mark Bellerby 2 John Wightman 4, Jason Griffiths 4 David Carr 2, Roger Williams 4 Alan Armstrong 3, Dan Petty 1 Andy Goodfellow 4, Stanley Lloyd 1 Geoff Ramshaw 4, John Williams-Jones 3 David Cunningham 4, Terry Williams 0 Ronnie Kirk 4, Montgomery & Radnor MB 2-10 Cumbria MB:Men’s ‘B’:- David Richards 2 John Murray 3, Adrian Marsh 0 Alan Armstrong 3, Frankie Costanzo 0 Craig Devine 3, Gwion Pughe 3 Gary Horrigan 1, Neil Astley 0 Michael Williams 3, Andy Waters 2 John Duncan 3, Jake Rigney 1 Steve Dixon 3, Paul Ballantyne 2 Brian Mandale 3, Byron Jones 3 Mark Hird 0, Steve Rowlands 0 Colin Hargrave 3, Des Francis 2 Dale Newton 3, Ryan Griffiths 0 John Wightman 3, Montgomery & Radnor WA 2-4 Cumbria WA;Women’s ‘A’:- Katie Bellerby 3 Lesley Pattinson 0, Elisa Richardson-Morris 2 Hilary Kirkbride 3, Jane Jones 0 Crissy Manley 3, Kelly Butler 3 Leanne Howard 0, Louise Davies 1 Jules Fisher 3, Susie Lewis 0 Ann Scholey 3, Montgomery & Radnor WB 1-5 Cumbria WB:Women’s ‘B’:- Della Christopher 0 Fiona Dorward 3, Emma Martin 0 Emma McGarvie 3, Susie Lewis 3 Susan Fears 0, Lisa Husbands 1 Tessa Ferris 3, Sally Urwin 0 Val Hargrave 3, Liz Jones 0 Mary Paine 3.

———————————

Wirral 19 Northumberland 17:Wirral MA 6-6 Northumberland MA:Men’s ‘A’:- Lewis Gilmartin 4 Danny Oman 1, Connor Moreland 1 Paul Sinclair 4, Terry Clancy 4 Steve Robertson 0, Marc Lynam 0 Daniel Hallowell 4, Darren Bradley 3 Lee Shanks 4, Mark Patmore 4 Andy Parks 1, Mike Williamson 4 Nick Stephenson 0, Jamie Green 2 Billy Leonard 4, Sam Bratherton 0 Chris Harvey 4, Karl Davies 4 Doug Thoburn 1, Steve McNally 1 Oliver Haughan 4, Kieran Nolan 4 Micky Ord 3, Wirral MB 6-6 Northumberland MB:Men’s ‘B’:- Andy Cummins 0 Danny Oman 3, Harvey McPartland 2 Kyle Stanwick 3, Carl Robinson 2 Tony Taylor 3,Steve Maish 3 Russ Wood 0, Chris Waddington 0 Dale Graham 3, Ste Savage 1 Richard Gerry 3, Jack McCarron 3 Gary Reed 2, Alex Di Stefano 3 Ian Burt 0, Dave Martindale 3 Dean Stackhouse 1, Tony Martin 3 Bruce Smith 0,Chris Sharp 1 Paul Richardson 3, Phil Hignett 3 Davey Wilson 1, Wirral WA 5-1 Northumberland WA:Women’s ‘A’:- Kim Holden 3 Phonsawan Whillis 1,Julie Baines 3 Ange Best 1, Steph Mellor 3 Lisa Barnes 1, Joanne Toye 3 Kayla Herdman 1, Katie Woodcock 2 Casey Stephenson 3, Sandra James 3 Ang Turnbull 1, Wirral WB 2-4 Northumberland WB:Women’s ‘B’:- Kelly McGuinness 3 Mary Pattison 2, Emma Evans 2 Iyla Leightley 3, Nat Farragher 0 Sara Gowens 3, Julie Dillon 0 Debbie Waugh 3, Pam Courts 3 Sarah Higgins 0, Tina Nolan 1 Dawn Longstaff 3.

—————-ENDS—————–

Grab a 50th Anniversary Darts World package 581 here or the current print Issue 584 here :

The Darts World 50 limited edition dart set is available to order (Here) in your choice of pack/bundle.

Darts World Extra 14: Ally Pally Special – Download or read the full version FREE







spot_img
spot_img
spot_img

Latest articles

Newsletter Signup

Related articles

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here