UKDA National League 2022/23: Results Match No:2

Red Dragon Darts Logo

Game number two in the Cosmo Darts Premier Division of the UKDA National League saw Lancashire hold on to their number one spot and increase their lead from five to twelve points as they added their latest victory, a 23-13 win away to Warwickshire to their account…..

The second set of matches were played over longer period than normal owing to a variety of clashing events and rescheduling.

Cosmo Darts Premier Division: 

Dorset 19 Lincolnshire 17:Dorset MA 6-6 Lincolnshire MA:Men’s ‘A’:- Robbie Martin 2 Nick Fullwell 4, Jordan Sharpe 4 Scott Boryszczuk 1, Tommy Morris 0 James Beeton 4, Steve Earley 2 Lloyd Pennell 4, Owen Emmett-Bowden 4 Thomas Atkinson 3, Mark Grimes 0 Kev Leadenham 4, Dale Masterman 3 Kev Clark 4, Rob Channing 4 Antony Allen 1, Ryan Gowans 1 Tom Martin 4, Dan Perry 4 Steve Giddings 2, Kevin Smith 4 Andy Houghton 2, Ricky King 4 Shane Lowe 0, Dorset MB 6-6 Lincolnshire MB:Men’s ‘B’:- Richard Perry 3 Jon Bywater 4, Liam Blakeley 4 Michael Machin 2, Carl Beattie 4 Danny Goddard 1, Matt Read 4 Martin Giddings 1, Nigel Lamb 4 Dean Coe 1, Matt Yarrow 2 Richard Hubbard 4, James Green 1 Steve Giddings 4, Matt Goodier 3 Glenn West 4, Richard Wright 4 Richard Selby 1, Richie Gomm 2 Scott Boryszczuk 4, Mark Porter 4 Darren Phillips 2, George Grant 1 Shane Passey 4, Dorset WA 3-3 Lincolnshire WA:Women’s ‘A’:- Macie Woodrow 1 Mandy Smith 3, Sam Kirton 3 Dawn Armstrong 2, Suzy Trickett 1 Trina Gulliver 3, Cathy Campbell 0 Paula Jacklin 3, Julie Boggust 3 Hayley Reeson 2, Sally Old 3 Heather Draper 0, Dorset WB 4-2 Lincolnshire WB:Women’s ‘B’:- Bev Scarff 1 Amy Evans 3, Sarah Chick 3 Dawn Armstrong 1, Peri-May Yarrow 3 Lee Bingham 1, Donna Mabbatt 1 Kelly Haverson 3, Trina Perry 3 Heather Lodge 2, Lorraine Woodrow 3 Heidi Garrard 1.

Glamorgan 23 Staffordshire 13:Glamorgan MA 9-3 Staffordshire MA:Men’s ‘A’:- Hywel Manuel 4 Martin Plant 2, James Richards 4 John Burgess 2, Sean Fisher 4 Joshua Carter 0, Dan Thompson 4 Andy Beardmore 0, Mark Challenger 4 Kev Johnson 0, Tim Jones 4 Shane Beckett 0, Adam Serpell 2 Dave Sumner 4, Dale Hughes 3 Steve Moss 4, John Cook 4 Rob Galloway 1, Dai Caller 4 Matt Carr 0, Neil Parry 1 Callum Matthews 4, David Rogers 4 Mark Jodrill 0, Glamorgan MB 9-3 Staffordshire MB:Men’s ‘B’:- Ashley Pascoe 4 Karl Merchant 2, Gavin Sterio 4 Nick Walton 0, Daniel Beynon 4 Dave Richards 0, Keirion Carter 4 Steve Bayley 3, Richie Edwards 4 Martyn Walters 0, Adrian Jones 0 Shane Beckett 4, Neil Lewis 2 Dave Moors 4, Lee O’Neill 4 Robert Lightfoot 1, Gareth Hurton 2 Trevor Carter 4, Liam Meek 4 Drew Tyler 0, Bleddyn Lyons 4 Michael Cooper 0, Colin Powell 4 Steve Kirkham 0, Glamorgan WA 3-3 Staffordshire WA:Women’s ‘A’:- Jen Taylor 2 Danielle Pearce 3, Rhian O’Sullivan 3 Susan Sherratt 1, Joanne Pugh 1 Rowena Sidley 3, Michelle Jones 0 Emma Pearce 3, Alannah Waters-Evans 3 Anne Allsop 0, Eve Watson 3 Sarah Cope 1, Glamorgan WB 2-4 Staffordshire WB:Women’s ‘B’:- Jenny Taylor 1 Jenny West 3, Claire Crocombe 3 Michelle Colclough 2, Paula Randall 1 Stephanie Ryan 3, Sue Hall 0 Erin Wilson 3, Sandra Quinn 3 Sarah Triner 1, Sarah Teesdale 2 Colette Duffield 3.

Hampshire 20 Cornwall 16:Hampshire MA 6-6 Cornwall MA:Men’s ‘A’:- Chas Barstow 1 Scott Cook 4, Steve Musson 3 John Mann 4, Mike Symes 2 Robert Ruberry 4, Sam Dyke 1 Matt Knowles 4, Aaron Turner 4 Dennis Bryant 1, Sam Rooney 4 Simon Rees 1, Justin Bradshaw 1 Gareth Griffiths 4, Luke Getty 4 Kevin Dunstan 3, Kev Woodward 2 Simon Knowles 4, Andy Jurd 4 Neil Meneer 1, Scott Walters 4 Jez Campe 2, Paul Walker 4 Michael Jones 3, Hampshire MB 6-6 Cornwall MB:Men’s ‘B’:- Alan Casey 4 Aaron Rowe 3, James Nicholson 2 Lee Hellings 4, Dave Bonnett 1 Tex Thomas 4, Ryan Groves 4 Jamie Kay 2, Richard North 4 Lee Agar 1, Mike Gillet 4 Mike Pascoe 1, Dan Coates 3 Scott Wapshott 4, John Madgwick 4 Conor Bastable 1, Graham Chalk 2 Carl Jeffery 4, Lee Ward 2 Fred Goldsmith 4, Adrian Wright 0 Greg Hambly 4, Adam Lipscombe 4 Andrew Cook 3, Hampshire WA 4-2 Cornwall WA:Women’s ‘A’:- Jo Rolls 3 Tracey Hancock 1, Joanne Senior 0 Nikki Furse 3, Sue Lowther 3 Tyrian Jesse 1, Tracy North 2 Teresa Brookshaw 3, Laura Turner 3 Maria O’Brien 1, Jane Monaghan 3 Sarah Brown 1, Hampshire WB 4-2 Cornwall WB:Women’s ‘B’:- Abi Jurd 3 Laura Shepherd 2, Karen Webber 3 Claire Irons 0, Susan Power 2 Emma Dow 3, Becca Edwards 3 Jacqui Champion 2, Pennie Lewis 1 Jo-Ann Symons 3, Dawn Simmonds 3 Debbie Crocker 1.

Warwickshire 13 Lancashire 23:Warwickshire MA 5-7 Lancashire MA:Men’s ‘A’:- Nigel Heydon 2 Tom Cromwell 4, Dave Hill 0 Lee Shewan 4, Jamie Atkins 4 Pete Day jnr 3, Jamie Hughes 2 Stu Wilson 4, Gareth Braham 4 Rob Rickwood 2, Noel Grant 4 Nathan Care 0, Wayne Mynard 4 Gary Davey 1, Prakash Jiwa 4 Gary Jackson 2, Steve Hine 2 Sam Cromwell 4, Matty Washbrooke 3 David Airey 4, Carl Green 1 Jordan Brooks 4, Kevin Dowling 1 David Evans 4, Warwickshire MB 4-8 Lancashire MB:Men’s ‘B’:- Samuel Price 3 Mark Roberts 4, Mark Carter 2 Gary Davey 4, Dave Redding 1 James Lawson 4, Sam Whittaker 2 Martin Lomas 4, Will Naylor 4 Ryan Robinson 3, Martin Tonks 2 Andy Cass 4, Peter Hughes 3 Andy Chase 4, Scott Hope 4 Kevin Garcia 3, Karl Reynolds 2 Pete Day jnr 4, Mark Martin 3 Michael Sexton 4, Adam Hancock 4 Lee Wilson 3, Lee Miller 4 Jason Longmate 3, Warwickshire WA 3-3 Lancashire WA:Women’s ‘A’:- Donna Pinch 3 Ally Smith 1, Natalie Gilbert 3 Jo Clements 2, Hannah Meek 3 Ellen Fletcher 0, Lucy Keyte 0 Dawn Shaw 3, Courtney Hine 1 Jenny Nuttall 3, Marian Conway 2 Gina Jones 3, Warwickshire WB 1-5 Lancashire WB:Women’s ‘B’:- Chloe McKivett-Saunders 3 Audrey Underwood 2, Denise Keyte 0 Ellen Fletcher 3, Kris Meek 0 Tracey Cunningham 3, Nina Bolt 1 Sue Cusick 3, Caroline Pike 1 Anne-Marie Millership 3, Kirsty Hinchliffe 2 Jo Dean 3.

Yorkshire 24 Essex 12:Yorkshire MA 7-5 Essex MA:Men’s ‘A’:- Jacob Gwynne 4 Shaun Fox 1, Ash Taylor 1 Joe Russell 4, Graham Usher 4 Jamie Peetoom 1, Tony Darlow 4 Keegan Brown 3, Carl Wilkinson 4 Steve Haggerty 1, James Wilson 2 Matthew Good 4, Tom Sykes 2 Brad Halls 4, Sam Spivey 4 Craig Vickers 0, Michael Ridge 4 Darren Peetoom 2, Andy Harland 4 Scott Lawrie 1, Peter Jacques 1 Phil Halls 4, Keith Flint 1 Ben Adams 4, Yorkshire MB 9-3 Essex MB:Men’s ‘B’:- Danny Dutson 4 Darren O’Neill 2, James Robins 4 Andrew Currivan 3, Graham Elvidge 1 Stuart Wicks 4, Martin C. Atkins 4 Danny McIntyre 0, Dave Wilson 2 Rob Donat 4, Kieran Evans 4 Brandon Western 2, Alex Jacques 4 Jason Murphy 1, Paul Gannon 2 Darren Richardson 4, Jim Gordon 4 Daniel Day 1, Trevor Burkhill 4 Michael Pinnington 0, Brian Hallas 4 Phill Brewster 1, Steve Blower 4 Lennie Holmes 0, Yorkshire WA 3-3 Essex WA:Women’s ‘A’:- Marie Fitton 3 Wendy Collins 2, Linda Porter 3 Karen Williams 2, Sara Mortimer 0 Stacey Ellis 3, Emma Lockwood 3 Leanne Halls 0, Tracey Heppinstall 0 Donna Gleed 3, Jayne Conboy 2 Carol Pinfold 3, Yorkshire WB 5-1 Essex WB:Women’s ‘B’:- Ann Waslin 3 Karen Breen 1, Jane Hawtin 3 Lynn Kelly 2, Abbie Scott 1 Jade Gofford 3, Lyn Horne 3 Ann-Marie Doyle 1, Linda Moorhouse 3 Ann Farmer 0, Michelle Binns 3 Kerry Rudd 2.

Humberside had a bye

Andy Wheeler Fisheries Championship Division:

Cheshire 17 West Midlands 19:Cheshire MA 7-5 West Midlands MA:Men’s ‘A’:- Matthew Shaw 2 Ian Jones 4, Keith Croxford 4 Ash Khayat 3, Brad Walker 1 Dean Simmons-Fullwood 4, Perry Davenport 4 Rob Thompson 1, Mal Barrow 2 Scott Baker 4, Shaun Wilkinson 4 Ryan O’Connor 2, Joe Rowland 4 Jon Platt 2, Andrew Green 4 Gavin Baker 1, Karl Whitfield 1 Ben Johnson 4, Craig Simpson 1 Owen Maiden 4, Anthony Conroy 4 Kevin Bambrick 2, Darren Downey 4 Darren Williams 2, Cheshire MB 2-10 West Midlands MB:Men’s ‘B’:- Karl Windisch 0 John Morris 4, Paul Goodwin 2 Glen McGrandle 4, Ash Clarke 0 Chris Stanley 4, Colin Lewis 1 Ryan Locker 4, Aaron Ayres 1 Ian Stanton 4, Aaron Russell 1 Mark Craddock 4, Rob Williams 2 Adam Teasdale 4, Michael Blaise 0 Jack Aldridge 4, Jeff Fisher 4 Karl Hughes 0, Shaun Walshe 4 Mark Maiden 2, Stuart Kellett 1 Kieran O’Mahoney 4, Peter Atkinson 3 Neil Pointon 4, Cheshire WA 4-2 West Midlands WA:Women’s ‘A’:- Alex Foulds 1 Jacqueline Maiden 3, Julie Whitehouse 3 Tara Simmons-Fullwood 2, Jane Stubbs 3 Claire Hobbs 0, Lyn Marsden 2 Gemma Barrett 3, Vicky Pruim 3 Jodie Rowlands 0, Vicky Martin 3 Katherine Jenkins 2, Cheshire WB 4-2 West Midlands WB:Women’s ‘B’:- Andrea Davis 3 Kelly Doleman 0, Sarah Goodwin 3 Jacqueline Simmons 0, Theresa Cooper 1 Crysta Wilcox 3, Liz Humphries 3 Sarah Maybury 0, Bev Martin 0 Shellbie Simmons 3, Kirstie Corbett 3 Debbie Davies 0.

Cleveland 18 Derbyshire 18:Cleveland MA 8-4 Derbyshire MA:Men’s ‘A’:- Kevin Naunton 4 Nigel Daniels 2, John Watson 4 Sean Lambert 1, Ray Hutchinson 1 Paul Redfern 4, Rob Grundy 4 Robert Smith 1, Graham Palmer 1 Lee Stanley 4, Dave Hunter 0 Chris Bird 4, Barry Davies 4 Dan Ford 2, Geoffrey Burdon 4 Ben Holmes 2, Jonny Gardner 4 Mark Thompson 3, Scott Anderson 4 Michael Haynes 3, Jamie Owens 3 Michael Ryall 4, Paul Allen 4 Pete Hadfield 2, Cleveland MB 6-6 Derbyshire MB:Men’s ‘B’:- Derek Grazier 2 Ryan Manning 4, Simon Ashton 2 Richard Brown 4, Lewis Whitehead 4 Paul Bettney 1, Garath Hayes 0 Simon Birkett 4, Jake Harland 0 Josh Gould 4, David Coverdale 4 Mick Smith 0, Cameron Nicholson 4 Rob Needham 3, Wayne Bancroft 2 Mark Thompson 4, Chris Sheraton 4 Jamie Waterfield 3, Callum Wright 2 Paul Williams 4, Brian Henderson 4 Alan Haywood 2, Tony Liddell 4 Gavin Ratcliffe 2, Cleveland WA 3-3 Derbyshire WA:Women’s ‘A’:- Frances Elwick 0 Rebecca Hoyland 3, Claire Stamper 3 Jax Sweet 2, Amy Thomas 0 Rose Mort 3, Carla Boyes 3 Sammie Marshall 1, Ann Marie Potts 3 Steph Allerton 1, Tonilee Bowstead 1 Jo Oldershaw 3, Cleveland WB 1-5 Derbyshire WB:Women’s ‘B’:- Dawn Winn 2 Rachel Ayres 3, Rebecca Burns 0 Emily Jones 3, Shirley Witten 0 Carol Western 3, Sam Dixon 1 Nic Fletcher 3, Jessica Fredericks 0 Rach Bird 3, Leanne Witten 3 Claire Wheeler 2.

Hertfordshire 16 London 20:Hertfordshire MA 6-6 London MA:Men’s ‘A’:- Jack Pledger 3 Craig Watkins 4, Keith Arber 0 Nick Cocks 4, Daniel Varney 3 Christopher Holt 4, Joe Croft 4 John Walters 0, Tommy Aken 4 Tommy Sanwell 1, Liam Saxon 2 Lee Cocks 4, Mason Teese 1 Nigel Fisher 4, Rex Cole 4 Danny Brown 1, Jarred Cole 4 Graham Rackstraw 1, George Killington 4 Matt Wood 2, Lee Barrow 4 Fred Box 3, Kieran Brignell 1 David Wawrzewski 4, Hertfordshire MB 5-7 London MB:Men’s ‘B’:- Daniel Whitehead 3 Liam Hill 4, Luke Arber 2 Bhav Patel 4, Paul Squirrell 4 Peter Gallacher 2, Darren Collins 4 Tom Riding 3, Ashley Scott 0 Gene Hill 4, Hayden Appleby 2 Ben West 4, Stuart Bennett 2 Geoff Mortimer 4, Dan Wood 4 Tony Fleming 2, Jonathan Creed 1 Dean Buckland 4, Dean Holtby 4 Clive Barden 0, Ashley Smith 3 Danny Brown 4, Scott Curwen 4 Alan Reeves 0, Hertfordshire WA 1-5 London WA:Women’s ‘A’:- Grace Ferridge 3 Carly Townsend 0, Louise Pearson 1 Joanne Deamer 3, Kerry O’Connor 1 Mandy Solomons 3, Jodie Clarkson 1 Debs Watling 3, Rachel Egleton 1 Tammy Mackenzie 3, Kirsty Bond 0 Felicia Blay 3, Hertfordshire WB 4-2 London WB:Women’s ‘B’:- Debbie Jones 3 Nikki Patten 0, Laura Camp 3 Emma Little 2, Stacey Aylesbury 3 Kelly Livett 1, Vicky Rannow 3 Emma Smith 2, Jo Kitchen 2 Luci Cunningham 3, Kerry King 2 Lynne Biondini 3.

Kent 20 Northamptonshire 16:Kent MA 9-3 Northamptonshire MA:Men’s ‘A’:- Keith Montgomery 1 Paul Shepherd 4, James Davison 4 Leigh Peters 3, Peter Allen 4 Darren Williamson 1, Dean Owen 4 Janek Hill 0, Terry Dunford 4 Chris Jones 2, Kevin Smith 2 Colin Gray 4, David Saint 1 Ricky Evans 4, Richard Elms 4 Luke Smith 2, Peter Mitchell 4 John Regan 0, Steve Stacey 4 Chris Shipley 3, Mike Brett 4 Liam Fox 2, Kevin Reid 4 Ben Goodger 1, Kent MB 4-8 Northamptonshire MB:Men’s ‘B’:- David Heath 2 Kyran Johnson 4, Scott Artiss 4 Duane Small 2, Robbie Turner 3 Robbie Commerford 4, Ben Webster 4 Jamie Preston 1, Michael Artiss 0 Jason Lovell 4, Arron Brigden 1 Jay Hewitt 4, Scott Lackford 1 Stuart Gilmour 4,Trevor Thompson 0 Coby Swanson 4, Jack Keutenius 2 Michael Feasey 4, Lewis Venes 2 Paul Shepherd 4, Craig Connor 4 Joe Judkins 2, Phill Gibson 4 Stephen Brennan 3, Kent WA 2-4 Northamptonshire WA:Women’s ‘A’:- Kelly Westlake 1 Rebecca Rose 3, Jackie Holman 3 Carrie Wright 2, Ida Heravi 2 Amy Chappell 3, Nette Ralph 0 Angela Barrow 3, Emma Martin 3 Jackie White 1, Julie Handley 0 Jo Johnson 3, Kent WB 5-1 Northamptonshire WB: Women’s ‘B’:- Jess Shilling 3 Debbie Dexter 1, Rosie Artiss 3 Mel Stewart 0, Lisa Dunford 0 Taylor Johnson 3, Violet Wood 3 Faye Mason 2, Rebecca Garrett 3 Lexi Jayne Rooksby 0, Kayley Oliver 3 Nicola Coleman 0.

Sussex have a bye

L-Style Division One:

Berkshire 20 Leicestershire 16:Berkshire MA 7-5 Leicestershire MA:Men’s ‘A’:- Joe Lacey 4 Jaikob Selby-Rivas 2, James Wiggins 4 Paul Ablett 3, Paul Snowsill 4 Grant Brown 2, Archie Self 4 Ben Quenby 1, Paul Self 0 Andrew Hibbert 4, Nathan Money 4 Steve Stanbridge 1, Paul Hogan 1 Anthony Sutton 4, Stephan Wood 1 Jason Lole 4, Jordan Rawlings 4 Darren Tyler 3, Paul Holloway 4 Derek Allsopp 2, Simon Purvey 3 Matthew Dickinson 4, Andy Sturton 3 Bradley Coltman 4, Berkshire MB 8-4 Leicestershire MB:Men’s ‘B’:- James Shaw 3 Dean Randle 0, Doug Harwood 3 Steve Smith 2, Callum Dorward 3 Adam Marziano 0, Andy Sturton 3 Alan Warrington 2, Josh Newton 0 Michael Hibbert 3, Ashley Upson 1 Phil Want 3, Ryan Newton 3 Leigh Peet 1, Dean Lockyer 0 David Crossland 3, Richard Stride 3 Liam Parish 1, John Chalkley 2 Dave Watson 3, Steve Watts 3 Wayne Beaumont 0, Jordan Rawlings 3 Elliot Neary 1, Berkshire WA 2-4 Leicestershire WA:Women’s ‘A’:- Amy Smith 3 Angela Wright 1, Hayley Watts 0 Julie Booth 3, Debbie Shadwell 2 Liz Brunt 3, Sophie Self 3 Melanie Bell 1, Ally Judge 1 Kelly Welsh 3, Kelly Ellis 2 Shannon Reeve 3, Berkshire WB 3-3 Leicestershire WB:Women’s ‘B’:- Vanessa O’Connell 0 Mem Martin 3, Kirsty Chubb 3 Lisa Deslandes 0, Nipaporn Smith 3 Nicky Cropper 1, Chris Ruffell 2 Angela Sheffield 3, Tania Burdett 3 Kristine Long 2, Rebecca Ellis 1 Kirsty White 3.

Devon 17 Buckinghamshire 19:Devon MA 8-4 Buckinghamshire MA:Men’s ‘A’:- Mark Shears 4 Steve Mcleod 3, Luke Cottrell 1 Mat Caste 4, Shaun Hurrell 4 Eddie Ford 1, Andy Hitchman 4 Stuart Robinson 2, Billy Evans 0 Cameron Menzies 4, Steve Boyce 4 Steve Vaughan 1, Paul Milford 4 John Ayris 0, Wayne Collings 4 Karl Deacon 1, Mike Pearce 4 Glen Young 2, Flynn Jones 1 Carl Webb 4, Darren Tilley 1 Mark Boardman 4, Mark Vellacott 4 Terry Winfield 0, Devon MB 7-5 Buckinghamshire MB:Men’s ‘B’:- Macauley Campbell 2 George Grinsted 3, Ian Loveridge 3 Jack Arnold 0, Ben Chamberlain 3 Jamie Jess 2, Shane House 3 Mark Boardman 2, Danny Belsten 2 Paul Tubb 3, Daniel Brazier 3 Leo Beechey 2, Jordan Gammon 1 Jamie Tyas 3, Kieran Joy 3 Josh Oldham 2, Tex Pearce 3 Colin Singleton 0, Jack Walker 2 Nigel Beaven 3, Dave Lake 3 Gary Price 2, Mike Beard 1 Steve Mcleod 3, Devon WA 1-5 Buckinghamshire WA:Women’s ‘A’:- Hayley Brant 2 Lisa Webb 3, Tracy Ware 3 Janet Weedon 2, Karen Matthews 0 Dawn Seaman 3, Kelly Gabriel 1 Ann Wakefield 3, Nicole Goyne 2 Barbara Legge 3, Anna Pearce 0 Fallon Sherrock 3, Devon WB 1-5 Buckinghamshire WB:Women’s ‘B’:- Jodie Hawton 3 Nicolle Bidgway 0, Rhea Winsor 1 Lesley Gibbs 3, Katie Miller 2 Lorraine Bowen 3, Alison Gabriel-Wotton 1 Janet Weedon 3, Debbie Trethowan 0 Barbara Legge 3, Kayleigh Adams 2 Courtney Amos 3.

Gwent 23 Gwynedd 13:Gwent MA 7-5 Gwynedd MA:Men’s ‘A’:- Conner Hopkins 4 Carwyn Williams 3, Paul Higgins 4 Gwyn Ap Tomos 2, Nico Ruiz-Roynon 1 Noel Coward 4, Matthew Kay 0 David Davies 4, Peter Johns 4 Barry Jones 0, Alec Small 3 Baz Tym 4, Mark Blandford 4 Stuart Butler 1, Stephen Cake 4 Phil Beach 2, Dan Morris 4 Sion Wright 2, Nick Kenny 2 Steve Green 4, Ieuan Halsall 0 Deian Roberts 4, Mike Fleet 4 Dylan Williams 1, Gwent MB 7-5 Gwynedd MB:Men’s ‘B’:- Paul Cosslett 3 Simon Thomas 0, Bryan Cook 3 Kev Bisp 0, Vince Short 0 Carwyn Williams 3, Scott Ridler 1 Don Robertson 3, Harry Williams 3 Adrian Jones 1, Geraint Harbon 3 Ian Walters 0, Gethyn Bennett 3 Alwyn Thomas 0, Marcus Hawkins 1 Phil Beach 3, Marcus Jones 3 Ilan Hughes 1, Dewi Beynon 1 Barry Jones 3, Angelo Lao 1 Scott Bannerman 3, David Skinner 3 Andrew Ellis 0, Gwent WA 3-3 Gwynedd WA: Women’s ‘A’:- Jade Hickey 1 Susan Davies 3, Shannon Chappell 3 Shereen Downs 2, Tracey Hickey 3 Jacky Blanks 1, Natalie Pyatt 2 Jac Leggatt 3, Amanda Cosslett 2 Lisa Hughes 3, Ceri Stephens 3 Gaynor Williams 2, Gwent WB 6-0 Gwynedd WB:Women’s ‘B’:- Hannah Williams 3 Jayne Parkinson 1, Melissa Williams 3 Emily Mitchell 2, Jessica Bonner 3 Emma Pearce 1, Abbie Brewster 3 Sharon Mitchell 0, Hayley Mathews 3 Lynda Roberts 1, Jackie Norman 3 Mandy Williams 2.

Suffolk 14 Black Country 22:Suffolk MA 3-9 The Black Country MA:Men’s ‘A’:- Stewart Thompson 1 George Willetts 4, David Ballard-Flatt 0 Paul Wells 4, Ben Poulton 0 Shane Price 4, Rob Warman 3 Dan Homer 4, Andrew Craine 3 Martin Price 4, Paul Woods 2 Dan Nicholls 4, Ian Randles 3 Trev Brennan 4, Jason Elvin 4 Alex Howells 0, Curtis Hammond 4 Jamie Rollinson 1, Kevin Leathers 1 Jamie Barrowman 4, Gary Butcher 4 Mark Jones 3, Max Haley 0 Rich Bowen 4, Suffolk MB 5-7 The Black Country MB:Men’s ‘B’:- Adam Howard 3 Ben Hollowood 2, Andy Meikle 0 Jamie Barrowman 3, Wayne Hammond 0 Liam Kelly 3, Ash Ling 0 John Green 3, Ashley Coleman 3 Carl Sparrow 2, Wayne Bugby 3 Sam Bissell 1, Jason Stalker 2 Connor Whitehouse 3, Aaron Hammond 3 Alan Hickinbottom 2, Gareth Randell 1 Mark Jones 3, Jordan Gissing 3 Wayne Hobday 1, Dan Brown 1 Gareth Johnston 3, Stuart Greenhalgh 1 Al Smith 3, Suffolk WA 3-3 The Black Country WA:Women’s ‘A’:- Sue Waterman 0 Tammy Chance 3, Carly Chenery 3 Sarah-Jane Parker 1, Stephanie Potter 1 Chez Allcock 3, Chrissie Meikle 3 Maxine Prosser 2, Lauryn Salter 2 Heather Wright 3, Jo Locke 3 Amy-Leigh Tolley 0, Suffolk WB 3-3 The Black Country WB:Women’s ‘B’:- Nicky Bradley 1 Abbey Hunt 3, Nicky Doidge 3 Lacey Hughes 0, Leesa Woollard 2 Doreen Hunt 3, Jean Prewitt 3 Natalie Hulson 1, Nadine Leathers 3 Angie Carroll 2, Lesley Compton 2 Maxine Prosser 3.

Tyne and Wear 17 Somerset 19:Tyne & Wear MA 9-3 Somerset MA:Men’s ‘A’:- Lewis Mayes 4 Steve Werrett 1, Stephen Richardson 3 Michael Fenton 4, Raymond Marshall 4 Mike Harper 1, John Kippin jnr 3 Dave Williams 4, Jack Howarth 4 Lee Gregory 1, Mark Wright 4 Adrian Wood 1, David Stokell 4 Kieran Spurdle 1, James Forster 4 Sean Nichol 1, Daniel Mock 4 Mervyn Adams 2, Eddie Ashman 3 Chris Turner 4, Chris Vaughan 4 Leigh Taylor 1, Kev Hughes 4 Lee Frampton 3, Tyne & Wear MB 5-7 Somerset MB:Men’s ‘B’:- Karl Hanratty 1 Lee Gregory 3, Mark Smith 3 Adrian Beale 2, James Graham 0 Steve Werrett 3, Jordan Roof 1 Bailey White 3, Lee Rump 2 Ashley Obern 3, Ian Thoms 3 Michael Church 2, Graham Dennison 3 Lee Frampton 2, Andrew Heath 3 Kevin Hardy 0, Stephen Mallams 3 Robert Phillips 2, Connor Cooper 2 Darren Herbert 3, Mal Robertson 0 David Russell 3, Mason Harmer 0 Jason Woodyard 3, Tyne & Wear WA 1-5 Somerset WA:Women’s ‘A’:- Angela Kirkwood 0 Tracey Stiling 3, Angie Mann 1 Becky Taylor 3, Karen Murray 0 Karen Littler 3, Maureen Purvis 3 Kate Hulme 0, Tracey Curry 1 Donna Gullock 3, Caroline Dorothy 0 Kay Bisset 3, Tyne & Wear WB 2-4 Somerset WB:Women’s ‘B’:- Sheila Douglas 1 Maz Bisset 3, Tracey Curry 3 Mary Read 1, Toni Straughan 2 Sophia Smith 3, Pat Coulson 2 Christine Blackmore 3, Wendy Huskinsson 1 Shelley Blackman 3, Marie Seago 3 Samantha Werrett 2.

Merseyside have a bye

Division Two:

Clwyd 24 Nottinghamshire 12:Clwyd MA 7-5 Nottinghamshire MA:Men’s ‘A’:- Phil Hughes 4 Luke Almond 1, Dafydd Edwards 4 Jack Kerr 1, Steve Probert 3 Karl Askew 4, Steven Ellson 4 Wes Deane 3, Mark Leach 4 Chris Scott 0, Andy Alker 4 James Hewitt 0, Shaun Thompson 4 Mark Wilson 2, Adam Paxton 3 Charlie Stocks 4, Cole Davey 3 Paul Harvey 4, Luke Smith 1 Tom Allies 4, Josh Robinson 3 Pete McConville 4, Rob Lawrence 4 Richard Cooper 1, Clwyd MB 6-6 Nottinghamshire MB:Men’s ‘B’:- Paul Crimes 2 Luke Almond 3, James Evans 3 Damion Beardsley 0, Jon Darlington 3 Mickie Pitchford 2, Ian Bride 2 Aaron Gormley 3, Ben Walley 3 Richard Cooper 2, Nick Hailes 3 Christian Shepherd 1, Jodie Challinor 1 Steve Johnson 3, Phil Jones 2 Karl Askew 3, Chris Dobbins 1 Andy Russell 3, Chris Moore 2 Lewis Spacey 3, Derek Williams 3 Micky Stocks 1, Noel Bagby 3 Chris Brown 1, Clwyd WA 6-0 Nottinghamshire WA:Women’s ‘A’:- Nia Price 3 Julie Pitchford 0, Nat Davey 3 Rebecca Collins 0, Bethan Jones 3 Holly Meadwell 2, Rachel Kingdon 3 Helen Harvey 1, Judith Williams 3 Sarah Brent 0, Leanne Topper 3 Kaylea Riley 0, Clwyd WB 5-1 Nottinghamshire WB:Women’s ‘B’:- Izzy Thomas 3 Sue Esswood 0, Rachael Simpson 3 Nicola Wing 2, Del Stapley 3 Maggie Bamford 1, Jackie Brighton 3 Jenny White 0, Abby Hamilton 2 Hayley Underwood 3, Hayley Street 3 Julie Wilson 2.

County Durham 14 Wiltshire 22:County Durham MA 4-8 Wiltshire MA:Men’s ‘A’:- Chris Dominey 3 Ashley Chapman 4, Eddie Brown 3 Connor Hughes 4, Dean Scott 3 Ian Greenway 4, Paul Johnson 1 Mitchell McCarthy 4, Gary Miller 2 Eddie Tott 4, Paddy Lenagh 2 Juan Hopkins 4, Chris Kitch 4 Lee Newman 2, Michael Gladstone 0 Gary Court 4, Matthew Hodgson 4 Jayden Betteridge 3, Andy Allaker 4 Ryan Greenway 1, Gerry Hall 4 Chris Bailey 1, Robbie Douthwaite 1 Josh McCarthy 4, County Durham MB 5-7 Wiltshire MB:Men’s ‘B’:- Jack Kirtland 1 Keith Bedding 3, Stephen Annan 3 Richard Smith 0, Rob Wild 0 Martin Williams 3, Michael Walker 0 Harry Osborn 3, John Teal 2 Dan Sturgess 3, Philip Thomas 2 Andy Harvey 3, Paul Telford 1 Peter Keen 3, David Nixon 3 Kalam Titcombe 1, Graham Robertson 3 Kevin Barefoot 1, Paul Welsh 3 Stuart Rideout 0, James McClurg 2 Ashley Melvin 3, Stuart Walker 3 Garth Hodgkiss 1, County Durham WA 2-4 Wiltshire WA:Women’s ‘A’:- Margaret Stewart 3 Kerry Hale 2, Fran Jones 1 Tina Rowlands 3, Linda Hindmarch 3 Kacey-Jayde Witcher 1, Lauren Stokoe 0 Joanna Hooke 3, Laura Patton 2 Dani Kearns 3, Cheryl Adamson 0 Jill Little 3, County Durham WB 3-3 Wiltshire WB:Women’s ‘B’:- Clare Stewart 3 Erica Hartnett 1, Jennifer Summerson 3 Debbie Hughes 0, Melissa Sams 3 Rach Pritchard 1, Angie McDonald 1 Sue Lane 3, Sandra Cairns 1 April Polden 3, Julie Hall 0 Cat Mackie 3.

Middlesex 18 Worcestershire 18:Middlesex MA 6-6 Worcestershire MA:Men’s ‘A’:- Matty Finch 4 Phil Whitlock 0, Scott Robertson 0 Elliott Hancox 4, Pat Gleghorn 3 Kev Mason 4, John Scott 3 George Connolly 4, Tom Dallender 2 Pat Sinnett 4, Joshua Burksfield 4 Ian Mackenzie 1, Chris Everley 0 Ant Butler 4, Ian Bartlett 4 Terence Webster 3, Martin Lukeman 4 Jakob Webster 3, Chris Grannell 1 Luke Smith 4, Allen Bond 4 Lee Furneaux 3, Cam Crabtree 4 Andy Pullen 1, Middlesex MB 7-5 Worcestershire MB:Men’s ‘B’:- Tim Green 2 Jack Higgins 3, James Smith 0 Jakob Webster 3, Harvey Wilkinson 3 Mark Smith 2, Andy Turnbull 3 Paul Bailey 2, Jason Neville 3 Phillip Randell 1, Steve Dettmer 3 Tom Garfield 0, Josh Hook 3 Peter Wright 0, Dan Wheatley 0 Chris Jennings 3, Brandonn Pearson 3 James Woodhouse 1, Brian Green 2 Dave Honey 3, Adam Finch 2 Ian Oliver 3, George Wilkinson 3 Phil Rooney 2, Middlesex WA 2-4 Worcestershire WA:Women’s ‘A’:- Leanne Palmer 1 Mandy Morgan 3, Margaret Sutton 2 Jenny Jones 3, Vickie Kiely 3 Zoe Jones 2, Leah Nelson 2 Jenny Shail 3, Sindy Stiles 3 Claire Dicken 1, Michele Copas 2 Sophie Hadley 3, Middlesex WB 3-3 Worcestershire WB:Women’s ‘B’:- Lisa Brosnan 3 Zena Grand 1, Marlene Pope 3 Lynne Arnold 0, Tirion Vickery 3 Maggie Deakin 0, Jenny Sallans 1 Jackie Mackenzie 3, Louise Grannell 2 Steph Konya 3, Hayleigh Shaw 0 Kim Jones 3.

Norfolk 20 Surrey 16:Norfolk MA 6-6 Surrey MA:Men’s ‘A’:- Olly King 4 Darryl Pilgrim 2, Vinny Mudd 3 George Munt 4, Richard Stoddart 2 Gary Creamer 4, Darren Youngs 4 Steve Lovett 3, Kevin Rudling 2 Matt Carter 4, Craig Venman 4 Nigel Prior 1, Dave Olley 4 Neville Wright 2, Gary Knott 4 Jack Savage 2, Lewis Winter 1 Peter Noel 4, James Cole 1 Nick Ellis 4, David Wilson 4 Kirk De Ruyter 3, Evan Wilson 0 Darren Bryant 4, Norfolk MB 6-6 Surrey MB:Men’s ‘B’:- Craig Bennett 2 Richard Cox 3, Pete Watson 0 Gary Davies 3, Andy Derrick 3 Paul Tudor 2, Jack Holmes 3 Tony Hammond 0, Will Abbs 3 Jake Carter 2, Craig Moore 1 Harrison Firmager 3, James Goldsmith 1 Stephen McHale 3, Tony Chapman 0 Gary Trodd 3, Ricky Mileham 2 Jason Kelly 3, Dale Paul 3 Jack Brownsmead 1, James Preston 3 Terry Dersley 1, Chris Earll 3 Paul Seccular 2, Norfolk WA 5-1 Surrey WA:Women’s ‘A’:- Sandra Page 3 Mandy Pawley 0, Elaine Blackett 1 Ashley Smith 3, Gemma Reynolds 3 Eloise Milburn 2, Julia Virgoe 3 Tania Cox 2, Lyndsey Childs 3 Vikki Norman 1, Roz Bulmer 3 Marie Barthrop 2, Norfolk WB 3-3 Surrey WB:Women’s ‘B’:- Elaine Blackett 3 Viv Fowlie 1, Sue Brittain 3 Teri Kidwell 1, Nicole Ellard 2 Karen Carder 3, Claire Broom 2 Nicola McGuire 3, Teresa Felgate 2 Sharon McMahon 3, Ella Tovell 3 Vicky Pilgrim 1.

West of England 15 Salopian 21:West of England MA 2-10 Salopian MA:Men’s ‘A’:- Marcus Knapman 1 Gary Crowther 4, Matt Jackson 4 Shaun Pryce 3, Tony Smith 2 Eddie Price 4, Simon Lloyd 2 Terry Nash 4, Mark Jones 0 Mark Crutchley 4, Mike Davis 2 John Roberts 4, Andy White 0 Matt Elsey 4, Dan Raby 1 Ash Hilditch 4, Lee Harris 3 Jamie Kynaston 4, Josh Maddocks 2 Ben Morgan 4, Martyn Lansdown 4 Jon Mansell 2, Harry Robinson 3 Ben Bevan 4, West of England MB 6-6 Salopian MB:Men’s ‘B’:- Wayne Allen 3 Dave Boyle 2, Will Jefferies 2 Steven Ritchie 3, Mike Knapman 2 Jason Davies 3, Ben Hopson 3 Eddie Austin 1, Clive Strong 3 Jason Evans 0, Dave Kierman 1 Ian Evans 3, Neil May 2 Dean Rogers 3, Josh Allen 3 James Jenkins 2, Gary Grimmitt 1 Rowan Price 3, Jon Rogers 3 Jay Adams 0, Nick English 3 Martin Riggs 1, Jamie Harvey 0 James Mansell 3, West of England WA 3-3 Salopian WA:Women’s ‘A’:- Jayne Fitzgerald 1 Steph Clarke 3, Sam Lloyd 3 Emma Tapp 0, Abbie Chappell 3 Claire Boyle 1, Mev Kelly 1 Evonne Taylor 3, Zoe Hall 1 Sarah Roberts 3, Emma Bowles 3 Tracey Dean 2, West of England WB 4-2 Salopian WB:Women’s ‘B’:- Karen Brown 3 Sue Lane 0, Gail Dent 3 Anna Peatroy 0, Sheridan Chapman 3 Molly Atter 1, Kelly Marshall 1 Kate Titley 3, Emma Smythe 2 Rachael Mooney 3, Danielle Whitehead 3 Danni Pritchard 1.

Division Three:

Bedfordshire 23 Pembrokeshire 13:Bedfordshire MA 6-6 Pembrokeshire MA:Men’s ‘A’:- Paul Bailey 3 Declan Coles 4, Paul Hale 4 Giles Hilton 3, Chris Dilley 2 Keaton Williams 4, Micky Reed 2 Craig Oag 4, Brian Reed 1 Steve Smith 4, Trevor Ellacott 4 Kelvin O’Keefe 3, Paddy Clowery 0 Llew Bevan 4, Gareth Murray 4 Steve Castle 3, Philip Price 3 Peter Wilcox 4, Barry Davies 4 Daniel Castle 3, Ben Hazel 4 Steve Alker 0, Dara Curran 4 Chris Webber 2, Bedfordshire MB 9-3 Pembrokeshire MB:Men’s ‘B’:- Aiden O’Mahoney 3 Andrew Flanagan 0, Lee Jones 3 Mikey Rees 2, Ash Disson 2 Steve Young 3, Tom Pound 3 Taz Halliday 0, Joel Salerno 3 Kai Clark 0, Ryan Tharby 3 Paul Babb 1, Paul Smith 3 Roger James 1, Troy Beavis 3 Gary Griffin 0, Steve Richardson 3 Joe Lewis 1, Keith Hill 3 Andrew Smith 2, Pete Brown 2 William Evans 3, Craig O’Neill 0 Tom Blair 3, Bedfordshire WA 3-3 Pembrokeshire WA:Women’s ‘A’:- Lol Tester 0 Angharad Bessant 3, Shirley Williams 2 Jess Rees 3, Donna Hutt 3 Tracey Hawkins-Greene 0, Maria Perrin 3 Nevita McConalogue 0, Fran Bent 3 Tina Phillips 1, Jenny Bozier 1 Rhian Evans 3, Bedfordshire WB 5-1 Pembrokeshire WB:Women’s ‘B’:- Sally Green 3 Avril Evans 2, Jennie Thomas 3 Elaine Edwards-Babb 0, Irene Maddy 1 Tracy Hopton 3, Jo Dilley 3 Natalie Alker 1, Maggie McGregor 3 Caroline Wilcox 2, Helen Styles 3 Kayleigh Jones 0.

Gloucestershire 16 Breconshire 20:Gloucestershire MA 3-9 Breconshire MA:Men’s ‘A’:- Rich Bambridge 0 Wayne Glover 4, Mark Johncock 3 Stuart Hossack 4, Danny Collins 2 Zak Turner 4, Ian Beasley 1 Ben Watkins 4, Andy Morse 3 Stuart Owens 4, Kieran Smith 2 Richard Langlois 4, Rhys Jackson 4 Rob Comben 3, Andy Hammond 2 Owen Davies 4, Sam Brough 2 Zac Griffiths 4, Shaun Hughes 4 Graham Jenkins 1, Mark Wellington 4 John Donaghey 2, Steve Handley 3 Simon Farley 4, Gloucestershire MB 5-7 Breconshire MB:Men’s ‘B’:- Anthony Coolman 3 Chris Carey 1, Rob Long 2 Paul Kemeys 3, Steve Easton 1 Riley Rees-Tucker 3, Ian Higgs 3 Lee Randall 1, Dean Thomas 2 John Brandon 3, Keith Lawrence 2 Ben Mathias 3, Leslie Higgs 3 Steve Hales 1, Matthew Kerry 3 Jordan Salmon 0, Andy Sim 0 Darren Evans 3, Connor Rennebach 2 Rhys Field 3, Mark Turley 2 Will Prosser 3, Clint Keyse 3 Jason Parnell 2, Gloucestershire WA 4-2 Breconshire WA:Women’s ‘A’:- Kirsty Dixon 3 Chris Sheen 2, Elaine Powell 3 Kaye Hales 2, Vicky Parmley 1 Stacy Barnes 3, Heather Grindle 1 Sharon Hill 3, Carol Smith 3 Joy Toghill 2, Hannah Smith 3 Carol Bufton 2, Gloucestershire WB 4-2 Breconshire WB:Women’s ‘B’:- Jane Price 3 Helen Bitten 1, Sharon Brewer 2 Dawn Brandon 3, Christine Marsh 0 Natalie Evans 3, Vicky Parmley 3 Emma Richards 0, Suzie Slatter 3 Lynne Layton 0, Sam Higgins 3 Helen Kerry 2.

Montgomery and Radnor 26 Isle of Wight 10:Montgomery & Radnor MA 8-4 Isle Of Wight MA:Men’s ‘A’:- Tony Lloyd 3 Darren Andrews 4, Dan Petty 4 Jim Stevens 0, Paul Price 4 Eddie White 2, Neil Astley 3 Jason Collins 4, Paul Ballantyne 1 Paul Thomas 4, Stan Lloyd 4 Tony Parker 2, Tony Burton 4 Greg Hailes 2, Roger Williams 2 Lee Marsh 4, Terry Williams 4 David Bourne 2, Mark Bellerby 4 Graeme Dutton 0, Phil Austin 4 Gordy Crews 2, John Williams-Jones 4 Dale Grove 0, Montgomery & Radnor MB 9-3 Isle of Wight MB:Men’s ‘B’:- Frankie Costanzo 3 Stephen McConway 2, Jake Rigney 3 Tony Parker 1, Jerry Moynihan 0 Pete Collins 3, Dave Richards 3 Dan Inman 2, Ben Davies 3 Greg Hailes 2, Des Francis 3 Jim Stevens 2, Jason Griffiths 3 Darren Galley 0, Adrian Marsh 3 Michael White 1, John Offa 3 Mark Whates 0, Luke Jones 0 Dale Grove 3, Mitch Butler 1 Philip Burt 3, Gwion Pughe 3 Simon Newland 0, Montgomery & Radnor WA 5-1 Isle Of Wight WA:Women’s ‘A’:- Louise Davies 3 Fiona Pickin 0, Jane Jones 3 Hayley Hailes 2, Elisa Richardson-Morris 3 Angie Cotton 1, Sharon Shepherd 1 Brenda Dyer 3, Kelly Butler 3 Madeleine Coe 0, Katie Bellerby 3 Lyn Marshall 1, Montgomery & Radnor WB 4-2 Isle of Wight WB:Women’s ‘B’:- Lisa Husbands 3 Hannah Langridge 2, Sam Lloyd 1 Madeleine Coe 3, Sally Urwin 3 Amy White 0, Liz Jones 3 Nicola Emery 0, Della Christopher 0 Hope Webster 3, Sue Lewis 3 Charlotte Collins 1.

Northumberland 25 Shropshire 11:Northumberland MA 9-3 Shropshire MA:Men’s ‘A’:- Lee Harrison 4 Josh Pickett 3, Micky Ord 4 Mark Jones 1, Andy Parks 1 Sam Aitkens 4, Billy Leonard 4 Chris Fox 0, Chris Harvey 4 Andy Jervis 3, Ryan Branley 4 Reece Cook-Lucas 1, Paul Sinclair 4 Adam Thackray 1, Steve Robertson 2 Richard Parker 4, Doug Thoburn 3 Phil Clarke 4, Daniel Stephenson 4 Simon Mountford 3, Lee Shanks 4 Brian Hickman 1, Mark Stephenson 4 Paul Harrison 0, Northumberland MB 7-5 Shropshire MB:Men’s ‘B’:- Davy Wilson 3 Dave Bayton 0, Dale Graham 1 Clark Cook 3, Dean Stackhouse 1 Paul Penfold 3, Bruce Smith 3 Rob Pitt 2, Oliver Haughan 3 Andy Vellender 2, Ian Burt 3 Jon Blakemore 1, Dan Hallowell 2 Rob Pierce 3, Paul Richardson 3 Andre Knox 1, Tony Taylor 3 Jamie Webb 2, Gary Reed 3 Brett Cooper 2, Russ Wood 2 Chris Evans 3, Danny Oman 1 Ant Whitehouse 3, Northumberland WA 3-3 Shropshire WA:Women’s ‘A’:- Lisa Barnes 3 Nicola Ball 1, Phonsawan Whillis 3 Jenna-Louise Ball 0, Sara Gowens 2 Marie Riggs 3, Debbie Waugh 2 Sarah-Louise Williams 3, Iyla Leightley 2 Becky Harris 3, Casey Stephenson 3 Michele Pritchard 1, Northumberland WB 6-0 Shropshire WB:Women’s ‘B’:- Mary Pattison 3 Kelly Millington 2, Ang Turnbull 3 Trish Ball 1, Sarah Higgins 3 Deana Sheldon 1, Angela Best 3 Gemma Smith 0, Michaela Herdman 3 Joanne Meachin 2, Marie Silk 3 Kirstie Millington 0.

Wirral 24 Cumbria 12:Wirral MA 7-5 Cumbria MA:Men’s ‘A’:- Karl Davies 4 Andy Goodfellow 3, Kieran Nolan 4 Mike Sowerby 3, Steve McNally 4 Michael Adams 2, Alex Di Stefano 2 Neil Linford 4, Chris Farrell-Dennett 2 David Carr 4, Mark Patmore 4 Craig Lewthwaite 1, Robbie Green 3 Michael Crawshaw 4, Steve Maish 3 Ronnie Kirk 4, Terry Clancy 4 Dex Forster 0, Mike Williamson 4 Mark Hird 0, Andy Cummins 2 Steven Jackson 4, Marc Lynam 4 Geoff Ramshaw 3, Wirral MB 11-1 Cumbria MB:Men’s ‘B’:- Chris Waddington 3 Will Rowley 0, Lewis Gilmartin 3 Gary Horrigan 1, Carl Coulls 1 Alan Armstrong 3, Jamie Green 3 John Murray 0, Connor Moreland 3 David Cunningham 1, Harvey McPartland 3 Simon Pattinson 1, Darren Bradley 3 John Wightman 0, Ste Savage 3 Colin Hargrave 2, Jack McCarron 3 Dale Newton 1, Sam Bratherton 3 Steve Dixon 2, Chris Sharp 3 Brian Mandale 0, Dave Martindale 3 John Duncan 2, Wirral WA 3-3 Cumbria WA:Women’s ‘A’:- Kim Holden 2 Jules Fisher 3, Steph Mellor 2 Lesley Pattinson 3, Julie Baines 3 Ann Scholey 2, Pam Courts 0 Crissy Manley 3, Ruth Green 3 Leanne Howard 2, Joanne Toye 3 Gillian Rumney 1, Wirral WB 3-3 Cumbria WB:Women’s ‘B’:- Emma Evans 3 Emma McGarvie 0, Tina Nolan 2 Ali MacMillan 3, Jen Taylor 2 Hilary Kirkbride 3, Sandra James 3 Laura Tweeddale 1, Katie Woodcock 3 Val Hargrave 2, Becky Parkes 1 Tessa Ferris 3.

—–ENDS—–

Grab a  50th Anniversary Darts World package 581 here or the most recent print Issue 583 here :

The Darts World 50 limited edition dart set is available to order (Here) in your choice of pack/bundle.

Also Available Free: Darts World Extra 12 – The Hard Way

Catch up with our digital publication and read/download Darts World Extra 12 here

Darts World Magazine‘s fantastic value bundles:
Subscribe or purchase your copy







spot_img
spot_img
spot_img

Latest articles

Newsletter Signup

Related articles

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here